Forum

verižni haiku: DELAVNICA

Danes smo v Tomaževem tretjem delu eseja o haikuju prebrali tudi tole:

..."VERIŽNI HAIKU, ki se imenuje tudi haiku verižica ali haiku pentlja. Zamisel zanj je povzeta po rengi – verižni pesmi, ki smo jo spoznali prej. Tudi verižni haiku namreč piše več haidžinov, to pa tako, da eden napiše haiku in ga preda naslednjemu, ki napiše nov haiku s tem, da uporabi zadnji verz predhodnjega kot prvi verz svojega haikuja. Pesem se gradi tako dolgo, dokler nekdo ne zaključi pentlje s prvim verzom prvega haikuja."

NO, zdaj pa veselo na delo. Odpiram začetek našega verižnega haikuja kar z zadnjo Sigijevo podčrtanko:

V modrini teme
lačen komar poljubi
svojo usodo.

in nadaljujem:

Svojo usodo
prepuščam hladovini
mokrega vetra.

Lidija

PS: DODATEK.
Zmeraj bo obstal haiku tistega, ki ga bo prvi napisal. Zgodilo se bo namreč, da bosta dva člana (ali celo več) hkrati napisala prispevek, izhajamo pa lahko samo iz enega haikuja. Torej, prvi obstane!

 

coprnica z barja

Poslano:
18. 09. 2009 ob 21:14

10

Jutranje sonce

na krilih divjih gosi
privid poletja (davorina)

Privid poletja
zabrišejo rjavine
jesen se ne da. (coprnica z barja)

Zastavica

ajda

Poslano:
18. 09. 2009 ob 21:15

Lidija, ja, ker je Davorina svoje divje gosti vpela v jutranje sonce in dihnila poletje:).

lp, ajda

Zastavica

Lidija Brezavšček - kočijaž

urednica

Poslano:
18. 09. 2009 ob 21:18

Pentlja 9

grčavo drevo
žaga zareže v rane
gnezdo zakriči

ajda

Gnezdo zakriči
drobovje se razlije
v mehkobo puha.

adisa

V mehkobo puha
ujet majhen rjav jurček
pozdravi jutro.

coprnica z barja

Pozdravi jutro
drobna kaplica rose.
Potem pa umre.

Kočijaž

Potem pa umre
zavrženo v samoti
grčavo drevo

ajda

Zastavica

ajda

Poslano:
18. 09. 2009 ob 21:35

Jutranje sonce
na krilih divjih gosi
privid poletja (davorina)

Privid poletja
zabrišejo rjavine
jesen se ne da. (coprnica z barja)

Jesen se ne da.
Veveričji maraton.
Skriti lešniki.
(ajda)

Zastavica

Ida  Semenič- adisa

Poslano:
18. 09. 2009 ob 22:36

Skriti lešniki
s strahom zrejo v kostanje,
ježic se boje.

Zastavica

Ida  Semenič- adisa

Poslano:
19. 09. 2009 ob 16:54

skriti lešniki
kukajo izpod kapic,
ježic se boje

proti kostanjem ?

kostanj odpada?

ne vem, če je sploh kateri v redu, Ana, zakaj si tvojega zbrisala?

Zastavica

ajda

Poslano:
20. 09. 2009 ob 08:02

Adisa tudi jaz sem videla Anin haiku in ne vem zakaj ga je zbrisala. Če bi bilo kaj narobe s predhodnimi, bi bilo seveda zaželjeno, da pentljaš to pove, da popravimo. Tako pa smo ostali tacajoči na mestu:). Adisa, upam, da se bo nadaljevalo pentljanje ali pa namignilo, da se kaj izboljša. Ne mislim samo pri tvojem, da ne bo pomote, adisa:).

lp, ajda

Zastavica

Ida  Semenič- adisa

Poslano:
20. 09. 2009 ob 12:52

Mislim tako kot ti, meni je bil Anin lep in ko sem videla, da ga ni več, sem dobila občutek, da moj ni v redu, samo nihče tega ne pove.
Lp ,adisa

Zastavica

Aleksandra Kocmut - Kerstin

Poslano:
20. 09. 2009 ob 15:05

Anin haiku je bil nesamostojen, punci, tako kot zadnjič ajdin (vezal se je na adisinega, sam po sebi pa ni imel pomena), zato ga je zbrisala. Kar nadaljujmo!

skriti lešniki
kukajo izpod kapic,
ježic se boje
(adisa)

Ježic se boje
otroški prstki, iščoč
gladke plodove.

Zastavica

Silva Langenfus

Poslano:
20. 09. 2009 ob 15:52

Gladke plodove
natresejo v košaro.
Nasmeh jeseni.

Silvy

Zastavica

Lidija Brezavšček - kočijaž

urednica

Poslano:
20. 09. 2009 ob 16:30

Nasmeh jeseni
navsezgodaj predstavi
jutranje sonce.

Konec 10.

Zastavica

Lidija Brezavšček - kočijaž

urednica

Poslano:
20. 09. 2009 ob 16:39

10ka (ki potrebuje popravo :)
;)

Jutranje sonce
na krilih divjih gosi
privid poletja
(davorina)

Privid poletja
zabrišejo rjavine
jesen se ne da.
(coprnica z barja)

Jesen se ne da.
Veveričji maraton.
Skriti lešniki.
(ajda)

skriti lešniki
kukajo izpod kapic,
ježic se boje
(adisa)

Ježic se boje
otroški prstki, iščoč
gladke plodove.
(Kerstin)

-----------

Gladke plodove
natresejo v košaro.
Nasmeh jeseni.
(Silvy)


---------------
Nasmeh jeseni
navsezgodaj predstavi
jutranje sonce.
(Kočijaž)


opomba: Preden objavimo tole, Silvy ... poskusi popraviti drugi verz svojega haikuja, da bo zares samostojen! Namreč, zdaj se navezuje na Kerstinine otroške prstke ( ki potem v tvojem natresejo ...). Če bi objavila to kot samostojen haiku, se ne bi vedelo, kdo natrese !
?

lidija

Zastavica

breza

Poslano:
20. 09. 2009 ob 16:53

ups... prepozno :)))) prehitela si me, Lidija!

Zastavica

Silva Langenfus

Poslano:
20. 09. 2009 ob 16:53

Gladke plodove
veter žgečka, izriše
nasmeh jeseni.

S.

hmm, ne vem če je ok?

Zastavica

Lidija Brezavšček - kočijaž

urednica

Poslano:
20. 09. 2009 ob 17:05

sorry, breza, nenamerno :)))
seveda je, zakaj ne, silvy!

10ka za objavo

Jutranje sonce
na krilih divjih gosi
privid poletja

(davorina)

Privid poletja
zabrišejo rjavine
jesen se ne da.

(coprnica z barja)

Jesen se ne da.
Veveričji maraton.
Skriti lešniki.

(ajda)

skriti lešniki
kukajo izpod kapic,
ježic se boje

(adisa)

Ježic se boje
otroški prstki, iščoč
gladke plodove.

(Kerstin)


Gladke plodove
veter žgečka, izriše
nasmeh jeseni.

(Silvy S. Langerfus)

Nasmeh jeseni
navsezgodaj predstavi
jutranje sonce.

(Kočijaž)

Zastavica

Ana Porenta

urednica

Poslano:
20. 09. 2009 ob 18:20

Super - tale desetka. Adisa, Ajda, ja, kot je rekla Kerstin, ni bil samostojen tisti izbrisani (ne vem več, kako je šel). Tako, da ne skrbita: tudi jaz se učim - šele zdaj sem začela s hai-kujanjem ;-)
In dokaz, da se nisem skujala: nov začetek:

začetek 11. pentljice

Svetloba rdi
po mačje zategli jok
se v mraku zgosti

Lep večer,
Ana

Zastavica

Ana Porenta

urednica

Poslano:
20. 09. 2009 ob 18:21

P. S. Vem, da bi bilo boljše, da se ne rima. Ampak: je to čisto prepovedano?

Zastavica

Lidija Brezavšček - kočijaž

urednica

Poslano:
20. 09. 2009 ob 18:42

ni, ni, brez skrbi :)))
Lidija

je pa super haiku!

Svetloba rdi
po mačje zategli jok
se v mraku zgosti
(Ana Porenta)


Se v mraku zgosti
vonj požganega listja
kot vsako jesen
(Kočijaž)

:)

lidija

Zastavica

ajda

Poslano:
20. 09. 2009 ob 18:47

Kot vsako jesen
se drevje preobleče
v pisane srajčke

Zastavica

Silva Langenfus

Poslano:
20. 09. 2009 ob 19:00

V pisane srajčke
nasnuje barve zlata.
Nebo pordeči.

Silvy

Zastavica

Komentiranje je zaprto!


Imate vsaj eno nujno obvestilo! Želite pregledati obvestila?
Ste prepričani, da želite zapusti stran? Vse spremembe bodo zavržene!