Forum

verižni haiku: DELAVNICA

Danes smo v Tomaževem tretjem delu eseja o haikuju prebrali tudi tole:

..."VERIŽNI HAIKU, ki se imenuje tudi haiku verižica ali haiku pentlja. Zamisel zanj je povzeta po rengi – verižni pesmi, ki smo jo spoznali prej. Tudi verižni haiku namreč piše več haidžinov, to pa tako, da eden napiše haiku in ga preda naslednjemu, ki napiše nov haiku s tem, da uporabi zadnji verz predhodnjega kot prvi verz svojega haikuja. Pesem se gradi tako dolgo, dokler nekdo ne zaključi pentlje s prvim verzom prvega haikuja."

NO, zdaj pa veselo na delo. Odpiram začetek našega verižnega haikuja kar z zadnjo Sigijevo podčrtanko:

V modrini teme
lačen komar poljubi
svojo usodo.

in nadaljujem:

Svojo usodo
prepuščam hladovini
mokrega vetra.

Lidija

PS: DODATEK.
Zmeraj bo obstal haiku tistega, ki ga bo prvi napisal. Zgodilo se bo namreč, da bosta dva člana (ali celo več) hkrati napisala prispevek, izhajamo pa lahko samo iz enega haikuja. Torej, prvi obstane!

 

Lidija Brezavšček - kočijaž

urednica

Poslano:
18. 09. 2009 ob 09:22

OSMICA :)

Travna zavesa
se utaplja v meglenem
vzdušju jeseni.

Silvy - S. Langenfus


Vzdušju jeseni
veter dviga klobuke
v pramene sonca.

adisa

V pramene sonca
se oblači rumena
hruška na veji

coprnica z barja

Hruška na veji.
zvedavo se nasmiha.
Lička so rdeča.

Silvy - S. Langenfus

Lička so rdeča.
Mlado ljubezen skriva
travna zavesa.

Kočijaž

:)))

Zastavica

ajda

Poslano:
18. 09. 2009 ob 12:11

Tomaž, hvala za razlago, sem razmišljala ravno obratno:)))))). Lidija, zato je pa super, da ostre oči opazijo takšne in drugačne "kikse" in potem se pustimo crkljati in sprejmemo ponujeno rešitev:), da je potem vse tako kot mora biti.

lp, ajda

Zastavica

Ida  Semenič- adisa

Poslano:
18. 09. 2009 ob 14:09

Hehe, vse v redu Lidija, se mi je zdelo, da ne bo dobro, zato sem zraven to napisala.
lp, adisa

Zastavica

ajda

Poslano:
18. 09. 2009 ob 16:32

9
grčavo drevo
žaga zareže v rane
gnezdo zakriči

Zastavica

Ida  Semenič- adisa

Poslano:
18. 09. 2009 ob 17:56

Gnezdo zakriči
drobovje se razlije
v mehkobo puha.

Lidija povej, če ni dobro, lp

Zastavica

coprnica z barja

Poslano:
18. 09. 2009 ob 18:19

V mehkobo puha
ujet majhen rjav jurček
pozdravi jutro.

Zastavica

Lidija Brezavšček - kočijaž

urednica

Poslano:
18. 09. 2009 ob 20:16

adisa, odlično je. Grozno, a vendar. :)

Pozdravi jutro
drobna kaplica rose.
Potem pa umre.

Zastavica

ajda

Poslano:
18. 09. 2009 ob 20:44

Potem pa umre
zavrženo v samoti
grčavo drevo

Zastavica

coprnica z barja

Poslano:
18. 09. 2009 ob 20:58

oboje po moje lahko, čeprav bi bilo men boljk všeč kanlano na i.

Lepo si zaključila, lepo začela, čeprav kr mal srhljivo :)), ampak sliko si mela tako, vem :))

lp Teja

Zastavica

Leona

Poslano:
18. 09. 2009 ob 21:00

(potem pa umre
na krilih divjih gosi
privid poletja).....................rezerva :)))))

Zastavica

ajda

Poslano:
18. 09. 2009 ob 21:02

Davorina, pozabila sem napisati, da sem zaključila pentljo, jo bom pa mirne duše zbrisala, ker mi je tvoja prelepa.

lp, ajda

Zastavica

ajda

Poslano:
18. 09. 2009 ob 21:03

copnica, zdaj je še Davorina dodala in kot sem zapisala se lahko da njen zaključek.

lp, ajda

Zastavica

Leona

Poslano:
18. 09. 2009 ob 21:03

Jooj, saj ni treba, bo pa kdaj drugič prav prišlo; sem pač mečkala :):):):)

Zastavica

coprnica z barja

Poslano:
18. 09. 2009 ob 21:03

meni, Ajda se zdi, da lahko res Lidiji, Kerstin, Ani in Zalki pomagamo tako kot si ti napisala. ko je zadnji verz ponovljen prvi , torej gre za zadnji haiku v pentlji, ga vsak napiše odebeljeno, tako kot si ga ti.

Davorina, začni ! :)), ti bomo sledili

lp t.

Zastavica

Leona

Poslano:
18. 09. 2009 ob 21:04

Meni je pa tvoja lepa, oz. kot hočete... :):)
Lp d

Zastavica

ajda

Poslano:
18. 09. 2009 ob 21:05

Davorina, lahko pa spremeniš začetek in imamo nov pentljič:))))), čeprav lahko tvoj ostane kot zaključek, kot sem zapisala:).

lp, ajda

Zastavica

coprnica z barja

Poslano:
18. 09. 2009 ob 21:07

;), punce in naši fantje /tukaj posvojeni, da ne bo pomote :)/, za cel zbornik pentelj bomo tkole napletli :))))

lp T.

P.S.: Davorina, prezemi štafeto :)

Zastavica

Lidija Brezavšček - kočijaž

urednica

Poslano:
18. 09. 2009 ob 21:08

Ja, takole je. To sem do zdaj delala kar jaz v vaših postih. Vidim, da je ajda že zaključila na tak način! Fino bi bilo, da vsak, ki začne ali zaključi pentljo odebeli prvo oziroma zadnjo vrstico. Tako bo manj zadreg. P še številko pentlje je fino napisat. Lahko tudi nad vsakim haikujem, najpomembneje pa je nad prvim vsake nove pentlje.

:)))
No, kako zdaj?
Pustimo ajdin zaključek?

L

Zastavica

Leona

Poslano:
18. 09. 2009 ob 21:09

Jutranje sonce
na krilih divjih gosi
privid poletja

Zastavica

Leona

Poslano:
18. 09. 2009 ob 21:13

Se oproščam; danes imam zelooo počasno povezavo, zato reagiram z zamudo.
d

Zastavica

Komentiranje je zaprto!


Imate vsaj eno nujno obvestilo! Želite pregledati obvestila?
Ste prepričani, da želite zapusti stran? Vse spremembe bodo zavržene!