
Čudo, ki sem ga tisto noč videla
se je zasidralo v meni.
Ne čudo, ampak čudno.
Pri sosednji mizi so sedele tri:
temnopolta lepotica,
ki je v črnini poudarjala njene dolžine.
Nekoliko zaobljena bjonda,
vseeno spadajoča v okolico,
na koncu pa:
punca,
ki je držala Posebnost pokonci;
azijsko izkoreninjena,
napolnjena in zategla v obraz,
neokusno nenaravnega videza.
Bile bi spoštovane…
…če bi bile same.
Če bi bile,
bi bile tisto noč brez
specialitet morske hrane,
katera bi njihovim staršem najverjetneje
izpraznila mesečno plačo.
Če bi bile same…
pa niso bile…
zraven njih je bil starešina,
ki je lezel proti svojim devetdesetim.
Peščica las je želela pokriti njegov prostor za
lasišče,
pa jim to ni uspelo.
Njegov obraz je bil bled.
Kot da bi se počasi bližal materi.
V nasprotju z njegovo mladostniško energijo,
ki je,
v mogoče zamenjanih kolkih,
poplesavala na mestu.
Bili so ljudje.
Polni, vendar prazni,
resnični, vendar zlagani.
Ljudje,
o katerih se govori.
Bila sem blizu,
vendar daleč stran.
razumljiva pesem neke dobe zavržnega užitkarstva, ki se napaja v materialističnem
antiDuhu.Kot da bi se je počasi bližal materi smrti.
popravek skozi moje videnje, tako da ti ne namigujem, da moraš popraviti
lepo bodi RA
Pozdravljeni,
hvala za odgovor.
Vse dobro,
Nina
Komentiranje je zaprto!
![]()
Napisal/a: Nina Vinšek
Uredniško pregledano.
Ocenjevanje je zaključeno!