
stisnil ti je puško v roke
zapustiti si moral
ženo in otroke
da bi ti radovednost potešil
je nekaj iz trte zvil
in sedaj me sovražiš
sovražiš po dolžnosti
na fronti
strelski jarek
je tvoj dom
nekaj sto metrov vstran
tudi moj
ki molim
da bi krogle zgrešile
da orožje bi bilo pametnejše
od ljudi
da bi se morija končala
Da, kot neznanca
bi si roke podala
in se je, menda, kot je dokumentirano, zgodilo v nekem rovu v ukrajini. ranjena, ruski in ukrajinski vojak, sta si pomagala, dokler ni eden od njiju podlegel poškodbam. drugega so menda rešili.
mislim si, ali res velja tista, naša smrt je naša zmaga, nam je res usojeno, da le v smrti uvidimo, da je vojna bratomor, torej, šele, ko si jo "zaslužimo".
žal, obrt morije gre naprej in so orodja vedno bolj sofisticirana. ukrajina je tudi področje kjer se jih preizkuša.
in ves čas smo v preizkušnji, da vojno dokončno sprejmemo kot naravno danost, jo filozofsko utemeljimo in postanemo "zmagoviti" v svojem obupanju.
lp, Drago,
m.
Rečeno je: vse se zgodi z razlogom, Vendar se preveč stvari zgodi - brez pravega razloga.
Čestitke!
Milan Ž. - Jošt Š.
Mogoče pa nas bo umetna inteligenca nekoč spametovala,
ker človeška inteligenca tega ni sposobna.
Hvala, miko!
Lp, Drago
Res je Milan, so stvari, ki jih zdrava človeška pamet ne more
razumeti!
Najlepša hvala za komentar in Podčrtanko!
Lp, Drago
Komentiranje je zaprto!

![]()
Napisal/a: DragoM
Uredniško pregledano.
Ocenjevanje je zaključeno!