

Drage pesnice in pesniki, svetovni dan poezije je tudi rojstni dan projekta pesem.si. Na današnji dan, pred šestimi leti je bila uradno predstavljena spletna stran pesem.si. Skupinski porod se je zgodil na Trubarjevi domačiji na Rašici, ki je naš (neformalni) dom. Pri porodu smo bili udeleženi Kobrowsky, Davorin Bole, Nataša Cvišič, Davorina Čebohin, Andrej Debeljak - Hovk, Marija Gorše, Darinka Grmek Štrukelj, Vida Herga, Duška Hočevar Mihelič, Alenka Jeraj, Franci Novak, Ana Porenta, Marjan Seljak, Miha Seljak, Saška Strnad, Tomaž Simetinger, Alenka Zabukovec, Pavla Lušin in moja malenkost.
Portal je začel javno obratovati natanko ob začetek pomladi ob 1:07 zjutraj. Takrat sem vas nagovoril takole: http://www.pesem.si/a/objava/prikaz/17/zdaj , Ana pa je objavila pesem Tiktakanje pred rojstvom.
Tukaj je nekaj foto spominov s poroda.
Vsem ki ste z nami en dan, eno leto ali šest let, želim še veliko navdiha, ustvarjalnosti, uspeha in lepih pesmi! Čisto vsem pensikom pa vesel mednarodni dan poezije!
Še na mnoge verze pesem.si, čestitke za 6. rojstni dan!!!
Lp, adisa
Naj luč Besede presvetljuje vse in vsakogar.
Naj dodam še svoje čestitke :)
Lp, Lea
Jaz sem imela najlepšo torto za šesti rojstni dan,
naj bo tudi vaša taka ...
Čestitam. ![]()
KIA
Moje čestitke![]()
lp, Karmen
Vseeee naaajboooljšeee zaaaa teeee, draga peesem, kiii siiiiii ... :)
In beseda je pesem postala,
na dlaneh drevesa se izpisovala ...
:) kako dobro, da drevesa in pesmi praznujejo skupaj, itak se družijo vsak dan ...
Čestitke začetnikom portala in vsem ustvarjalcem !
Dragi pesemsijevci, iz prvega in drugega kolena!
Naj nad pesem.si vedno bdi dobri duh, ki je tiste noči prijazno pospremil otroka skozi portal. Naj pesem.si širi svoja duhovna obzorja, spoznava pravi obraz, naj bo materialni položaj vedno boljši, njegovo Sonce naj se veseli zgovorne, izvirne in vsestranske Besede, naj bo njegovo domače okolje vedno živahno, polno globokih spominov in poskočnih načrtov ter v objemu muze lepe in občutene Umetnosti. Še na dolga leta, pesem.si!
Jupiter!
Sprašujem se, kako se Pesem.si štejejo leta, res da so me k temu navdihnile pasjeletne potegavščine o 7 letnem 1 letu, ampak meni se ne zdi več tako rosno mlad za v prvi razred, prej je že nekako v adolescenci. No, koliko let bi mu prisodili vi?
Hvala pesnicam in pesnikom, ki s svojimi pesmimi, komentarji in energijo soustvarjate Pesem.si svet in hvala vsem urednicam in uredniku, ki ga spremljate in mu dajete karakter in smer in širino in seveda obema skrbnikoma, ker ga držita pri živahnem življenju.
Naj se razvija (poezija)!
Ana, mislim, da gre še največja zahvala tebi, ki si pesem.sijevska pa tudi moja pesniška mama ... Če ne bi ti prerezala popkovine, vprašanje, če jo kdo sploh kdaj bi. Tako pa jih zdaj režemo vsi in puščamo naše besede in pesmi skozi pesem.sijevsko okno v svet ... :)
Koliko je star pesem.si? :) Hmm najstnik, bi rekla ... gre skozi toliko občutij dnevno, da mu je kar težko slediti ... :))) Hehehe, malo za hec. :)
Hvala vsem za lepe želje in napoved usode in strosti za Pesem.si - to je pa res boljše kot torta!
Jure, pa jim mi čestitavajmo, gozdovom, pa tudi vodi in lutkam in vsemu svetu ;)
Čestitke ekipi pesem.si in vsem članicam in članom!
lp, okto
Ja, iz majhnega zraste veliko. Še kako resnično:). Bi bila zanimiva statistika članstva in objave pesmi takrat, vmes in danes:)). Bi lahko rekli, ne morš verjet:))). Dobro seme, ni kaj:). Čestitke!
lp, ajda
ČESTITKEEE, PESEM.si!!!
Večno mlada, zimzelena odmevaj v večnost!
Lp, Mezopotamsky : )))
ČESTITKE.
NAJ ŽIVI BESEDA,
PESEM.
Lep pozdrav, hope
VSE Najboljše!
Ideja odlična, realizacija pa tudi, kot vidimo.
Meni osebno je portal v večje veselje kot tiskana zbirka :-) včasih pa tudi ne:-)
Čestitke in pozdrav vsem
Pesem si se ne stara, pesem si postaja samo modrejše.
Naj bo vedno v poletu!
Čestitke porodničarjem
!
Komentiranje je zaprto!