
na ražnju s parnasa
me pesem vrti
se posmehuje
beži in izmika
roga obupu
skače izziva
zaliva me z oljem
da opečena
izpuščam glasove
brez smisla veljave
brez barve in vonja
dokler se končno
me pesem ne usmili
obglavi
razkosa
in zaužije
od mene ostane
le konec sedmine
pesem,
ki izmuzljivo
smuka vse konce
in pripelje
do srečnega konca ...
Deborah ![]()
Hm, pa ravno na koncu se konec nekako "razpusti" ... Mora biti res nujno "srečen"? Tako se izgubi besedna igra, ki bi jo dosegla, če rečeš le: od mene ostane le konec. (Namreč, dobesedno lahko pomeni, da enega konca tebe pesem ni pojedla. :) Pa še iz ritma pade pesem na koncu.
Od mene ostane
le konec (gostije).
(To je le predlog - tako bi ohranila ritem.)
Kaj meniš?
Kerstin
zanimivo bi bilo videti efekt na pesem ;) kako njo rukne nova sastavina in kako premaga okužbo ;) lp
Hvala vsem za komentarje!
Aleksandra, bi šlo takole:
od mene ostane
le konec sedmine?
Lp,
deborah.
Ja, precej bolje! Fino.
Komentiranje je zaprto!
![]()
Napisal/a: Vesna Šare
Uredniško pregledano.
Ocenjevanje je zaključeno!