Privlačno - napisano za ISSA (Island School of Social Autonomy)

Zlo se danes skriva v naglici in količini.

To sta dve prvini, ki sta včasih nujni,

zdaj postajata vse bolj zlovešči kot rusalki.

Privlačno je divjati z avti in kolesi,

privlačno je na hitro bogateti,

privlačno je menjavati telesa in užitke,

privlačno je graditi, vrtati - vse večje, višje,

privlačno je odpirati hladilnik v brezdelju,

privlačno brez občutka krivde le jemati ...

 

Zagledane elite so v privlačno sliko,

sliko sveta, ki se na gumb prižiga in ugaša,

v pojavo večno lepega in mladega človeka;

a to je slika Doriana Graya.

 

Nada

Svit

Poslano:
07. 10. 2024 ob 11:46

Ker ljudje večinoma ne vedo "kdo so in kaj naj bi počeli na tem svetu"

z materialnostjo in tehniko nadomeščajo duhovno vrzel. Posledica
je šepanje, saj je ena noga bolj razvita od druge. Toda prav
zaradi duše, ki se nastani v "vozilu telesa," smo živi,
imamo ideje, opažamo smisel, imamo motive...
  

Zastavica

RAjko      Jerama

Poslano:
07. 10. 2024 ob 13:06
Spremenjeno:
07. 10. 2024 ob 13:08

Nada,

diagnoza je postavljena.
naglica in vrtenje v krogu,
po obodu oz. periferiji življenja,
in bolj ko je subjekt oddaljen od središča, 
večja je kotna hitrost.

zdravilo obstaja.
pogled v notranje kamrice preko umirjanja uma,
meditacija.
Temu sem namenil dobršnji del mojega življenja,
zdaj pa le še čakam, da se množici hitečih pobliska
v mislih, kaj je najbolje storiti.

Všeč mi je predvsem zaključek pesmi,
ker Dorian  Gray že sam po sebi kot angleško ime
zadane na pravo ciljno publiko (ker vse kar opisuješ še 
najbolj velja za anglosaksonce) in še Gray associaira 
na SIVINO.

lepo bodi 


Zastavica

pi - irena p.

Poslano:
07. 10. 2024 ob 14:02

Dobra diagnoza.

Me je spomnilo na film Loganov beg ... mladi in lepi, nič nagubane kože in vse le eno samo uživanje - dokler ne spoznajo resnice.


lpi

Zastavica

brezno

Poslano:
07. 10. 2024 ob 14:26

Opica je po pohodu skozi atomski vek pristala na riti v civilizaciji trenutka in začutila potrebo po nenehni všečnosti. In zaradi všečnosti, kljub temu, da ji je edino pomembno tu in zdaj, postavlja svojo prazno bit v okvirje trajnosti. Basen ali nekaj, kar se navezuje na zgornji niz.

Zastavica

Nada

Poslano:
08. 10. 2024 ob 17:18

Hvala vsem za razmislek o vsebini, ki nas tare, a nikakor ne moremo najti izhoda. Komando ima denar (borba za profitom) in ne življenje samo!

Zastavica

Komentiranje je zaprto!

Nada
Napisal/a: Nada

Pesmi

  • 07. 10. 2024 ob 11:20
  • Prebrano 405 krat

Uredniško pregledano.

Ocenjevanje je zaključeno!

  • Število doseženih točk: 307.6

Zastavica

Imate vsaj eno nujno obvestilo! Želite pregledati obvestila?
Ste prepričani, da želite zapusti stran? Vse spremembe bodo zavržene!