
V tem trušču sveta
je videti ni,
a na vsakem koraku
na nas preži.
Ima mnogo obrazov,
jo počasi zaznamo
in kar prepogosto,
z njo se pečamo...
Starec v bloku
te-veja je sit,
ne ve kaj počel bi,
tako sam, neobrit.
Mladec zapravlja
čas na digi napravi,
dan za dnem tam visi,
ni prijateljev, pravi.
Člani družin
vsak po svoje živijo,
so včasih osamljeni,
bolj kot se zdijo.
Na množičnih žurih
se mladina znori,
a hitro kot dim,
to veselje spuhti.
Reke avtomobolov
iz mest se valijo,
nenehno potujejo,
pred kom le bežijo?
Mnogo preoblek
Samota ima,
je vsem na očeh,
a se je ne prepozna.
Oj,
Preprosto res je, kar praviš.
Simptom sodobnega časa. Razdrobljenost.
Preobilje dražjajev, klepetov, stikov, gibanja
preveč površno in površinsko.
Čas za korenit preobrat - iskanje bistva v Celoti.
Uživaj v svojem svetu, ki je bolj poln ( kakor si upaš priznati ?)
Komentiranje je zaprto!
![]()
Napisal/a: tolminka
Uredniško pregledano.
Ocenjevanje je zaključeno!