SAMOTA

V tem trušču sveta

je videti ni,

a na vsakem koraku

na nas preži.

 

Ima mnogo obrazov,

jo počasi zaznamo

in kar prepogosto,

z njo se pečamo...

 

Starec v bloku

te-veja je sit,

ne ve kaj počel bi,

tako sam, neobrit.

 

Mladec zapravlja 

čas na digi napravi,

dan za dnem tam visi,

ni prijateljev, pravi.

 

Člani družin

vsak po svoje živijo,

so včasih osamljeni,

bolj kot se zdijo.

 

Na množičnih žurih

se mladina znori,

a hitro kot dim,

to veselje spuhti.

 

Reke avtomobolov

iz mest se valijo,

nenehno potujejo,

pred kom le bežijo?

 

Mnogo preoblek

Samota ima,

je vsem na očeh,

a se je ne prepozna.

tolminka

RAjko      Jerama

Poslano:
09. 07. 2023 ob 11:57
Spremenjeno:
09. 07. 2023 ob 11:58

Oj,

Preprosto res je, kar praviš.
Simptom sodobnega časa. Razdrobljenost.
Preobilje dražjajev, klepetov, stikov, gibanja
preveč površno in površinsko.
Čas  za korenit preobrat - iskanje bistva v Celoti.

Uživaj v  svojem svetu, ki je bolj poln ( kakor si upaš priznati ?)

Zastavica

Komentiranje je zaprto!

tolminka
Napisal/a: tolminka

Pesmi

  • 09. 07. 2023 ob 11:09
  • Prebrano 249 krat

Uredniško pregledano.

Ocenjevanje je zaključeno!

  • Število doseženih točk: 132.9

Zastavica

Imate vsaj eno nujno obvestilo! Želite pregledati obvestila?
Ste prepričani, da želite zapusti stran? Vse spremembe bodo zavržene!