
Ti pobjeći htjede, al' želje se drobe
za tobom gmiže strašan hršum tvoj,
te halje svete prepune tjeskobe
u njima ćutiš samo siromaha znoj.
U grudima nosiš suzu bludnice
što ove noći točiš u moj bokal
gordo ti srce puklo od boljetice
prostireš ga golog na ovaj astal.
Pojavi se Muza na tom bakanalu
suza joj kanu u čemernu čašu
stinula topla kap nalik kristalu
isplakah teški martirij u Očenašu.
Ponoć davno otkuca dobnik...
I zanavijek dahne u Slobodu
taj veliki Čovjek, istinski Pjesnik,
za njim osta krik čitavome rodu.
Najzad - Katica!
Ooo, koliko smo te čekali! I kakav povratak!
Prava pesma, u pravo vreme: o noći, vinu (istini), samoći, o muzi i Pesniku, o Čoveku i, ja bih rekao, prvenstveno o Ljubavi.
Maestralno, poštovana Poetesa!
Lp, Maki
Dobrodošla s pesmijo, kakršno nam lahko ponudi v branje samo prava pesnica;)))
Lepo te je brati, draga Katica!
Lp, Breda
Raduju me tvoje opservacije i zaključci, dragi Maki, i hvala ti na tome.
Lijep pozdrav,
Katica
Draga Breda, od srca ti zahvaljujem sam na toplim riječima i pažnji.
Lp, Katica
Pogrešala sem te, tvojo poezijo, tvoje komentarje ...
Kot so že vsi pred menoj ugotovili, prihajaš nazaj z veliko pesmijo, ki prinaša čudoviro ubesedenje mnogih plati našega bivanja.
veliki pozdrav
pi
I tebi, Stojane, hvala na pozornosti i komentaru. Neka i tebi ova godina donese puno dobrih želja i uspjeha u svim segmentima života.
Lp, Katica
Draga Irena, hvala ti na podršci i mišljenju. Cijenim to. Pogotovo što još nisam fit i pod dojmom sam meni zadnja tri teška mjeseca.
Lijep pozdrav,
Katica
Polnočni čas, ko se zbirajo misli, obračuni in obžalovanja ... življenje, ki potrebuje razmislek o samem sebi - čestitke,
lp, Ana
Zahvaljujem na lijepo izrečenom dojmu i pažnji, Drago.
Lijep pozdrav,
Katica
Hvala na komentaru i podcrtavanju pjesme, draga Ana.
Pozdrav,
Katica
Komentiranje je zaprto!

![]()
Napisal/a: Katica Badovinac
Uredniško pregledano.
Ocenjevanje je zaključeno!