
"Mama, kje so Filipini?" je odmevalo od sten, ko je nož počasi in spoštljivo drsel skozi majhen krajec kruha
in je le glasen kazalec lomil tišino.
V čakanju na odgovor, sem s prsti trgala drobtinice in jih eno po eno počasi polagala v usta,
da se je nežno prepojila s sokovi in se zmehčala.
Potakala sem jo sem in tja, da bi se nabrekle brbončice dobro napile okusa,
a je prehitro razpadla in izpuhtela kot temna čokolada iz sanj.
Z mislijo, da jezik ni zaznal praznine, sem mu hitro privoščila novo,
ki se je, kot vsaka poprej, izgubila v slini še preden je dosegla pajčevinasto dno.
V zraku se je vlekel zvok tesnobnega cmoka, ki se je kotalil po njenem grlu,
ko je čez raskavo mizo potisnila še zadnji košček in se z rosnimi očmi lahno nasmehnila.
"Sita sem" sem potolažila težo, ki je čepela na strehi.
"Jutri se vrne sosedova Ana in morda si bo zaželela kos domačega kruha."
Lepo.
En majhen škratek: "Jurti se ... Jutri?
Lp, Jošt
Hvala Jošt Š.
tudi škratki ne počivajo... :)
LP
Neni
Hvala Mateja..
Nekako se mi dozdeva, da ob dežju cvetke bolje rastejo... :)
Bodi lepo,
Neni
Komentiranje je zaprto!
![]()
Napisal/a: Neni
Uredniško pregledano.
Ocenjevanje je zaključeno!