
nič ne rečem
in ti molčiš,
skupaj z odsevom
v ogledalu
Grebeva
skozi obleke
in čevlje,
kupljene za
gala večerje
Tolčeva
po jazih
ustvarjenih
za jutra
in kavo
Uničujeva
življenja mrvtvih
in spomine živih,
da lahko obstajava v svetu vrstnih hišic.
Kul,
med dihanji verzov, ki so, recimo inkarnacije, se v meddihih soočam z: "grebeva, tolčeva, uničujeva". Vsakič ko se vrnem na prizorišče novih poskusov, vmesni doživljaji (nezadovoljstva ali obratno) določajo ritem novih vsebin. Šele ko sem umirjen lahko "nič ne rečem."
"Mrtvi živijo, živi umro" Patrice M. Some (Burkina Faso) iz njegove knjige O ŽIVLJENJU IN DUHU
hvala Svit :)
jaz bi temu rekla umirjenost ("nič ne rečem") skozi destrukcijo ("uničujeva") ;)
Upehanost od prilagajanja, davek na biti "normalen", po pričakovanjih in živeti povprečno neproblematično socializirano življenje v vrstnih hišicah (pojem enakosti). Pesem, ki v medvrstičju utripa za izgubljeno svobodo, ki si je morda p. s. niti več dobro ne predstavlja. Čestitke,
Ana
Hvala :)
Lp, Shadow
Komentiranje je zaprto!

![]()
Napisal/a: Helena Zemljič (MalaSenca) (urednica)
Uredniško pregledano.
Ocenjevanje je zaključeno!