NISI VEDEL ZA HIP

Prišel si le toliko,

da zmotil si moje ravnovesje,

da si me razvnel,

a nisi doumel.

 

Prišel si,

pogled moj si v tvojega ujel,

z njim zbudil si speče ptice,

čeprav nisi hotel.

 

Nič hudega sluteč

poslal si mi nasmeh

in počastil me z eno nežno besedo,

le eno - dovolj, da je sedla v moje srce

in odprla novo dimenzijo letečih sanj.

A to nisi vedel.

 

Nisi vedel, da na mah si zlomil

varnostne okove mojega hrepenenja.

en pogled...  en nasmeh...  en trenutek...

 

Ja, potebno je le malo,

le iskra, da plamen zagori,

le hip, da metulj razpre krila in poleti,

da razpoči se milni mehurček.

Le trenutek, da sončni žarek

prebije zeleno odejo

in strga se nit

na nedokončani obleki.

 

Ob odhodu nisi vedel

za to drobtinico čarovnije,

da potreben je le hip,

hip, da veka oko pokrije

in le hip,

da solza spolzi po licu

in na dlan se razlije.

Neni

Peter Rezman Perorez

Poslano:
07. 12. 2013 ob 09:52

Recimo, da je proza in preberemo:

Prišel si le toliko, da zmotil si moje ravnovesje. ... Ni v redu, a ne? Bolje se sliši: "Prišel si le toliko, da si zmotil moje ravnovesje." (In tako dalje...)


Da o razvnel, doumel, ujel, hotel (in tako dalje), ne govorimo.


To so v resnici "začetniške" okornosti, ki najbrž izhajajo iz želje po pisanju pesmi in iz "predstave", kako bi pesmi naj izglodale


Toliko zaenkrat.

Zastavica

Neni

Poslano:
08. 12. 2013 ob 09:51

Pozdravljen Peter!

Najprej hvala za tvoj komentar.

Tisto v prvem odstavku bom popravila- res je bolje.

 

Ja, pa saj so mi vsi vedno govorili, da se moram najprej naučit plavat, preden skočim v globino. Malo sem zamenjala vrstni red. In ko bo čas za plavalni tečaj, bom izglodala vse besede do kosti.. Do takrat pa bom še malo uživala v potapljanju. :)

Želim ti lep dan.

Neni 

Zastavica

Peter Rezman Perorez

Poslano:
08. 12. 2013 ob 09:56

Včasih je dobro malo oddahniti od prehitrega potapljanja (na dah), se zlekniti na toplo mivko in opazovati druge, kako jim gre.

Včasih se splača pogledati tudi kakšno analizo vrhunskih plavalcev v počasnem posnetku. Kako ima kdo obrnjene dlani, da odrine več vode, drugi je zanimiv zaradi tehnike dihanja...  ;)

Lep dan tudi tebi.

p.s.

Na koncu smo pa vsi na suhem :D


Zastavica

Neni

Poslano:
08. 12. 2013 ob 10:22

Ja, topla mivka je zelo mamljiva... :)

A sem Zasvojenka (šala) :)

LP Neni

Zastavica

Komentiranje je zaprto!

Neni
Napisal/a: Neni

Pesmi

  • 07. 12. 2013 ob 09:21
  • Prebrano 708 krat

Uredniško pregledano.

Ocenjevanje je zaključeno!

  • Število doseženih točk: 95.55

Zastavica

Imate vsaj eno nujno obvestilo! Želite pregledati obvestila?
Ste prepričani, da želite zapusti stran? Vse spremembe bodo zavržene!