
Prišel si le toliko,
da zmotil si moje ravnovesje,
da si me razvnel,
a nisi doumel.
Prišel si,
pogled moj si v tvojega ujel,
z njim zbudil si speče ptice,
čeprav nisi hotel.
Nič hudega sluteč
poslal si mi nasmeh
in počastil me z eno nežno besedo,
le eno - dovolj, da je sedla v moje srce
in odprla novo dimenzijo letečih sanj.
A to nisi vedel.
Nisi vedel, da na mah si zlomil
varnostne okove mojega hrepenenja.
en pogled... en nasmeh... en trenutek...
Ja, potebno je le malo,
le iskra, da plamen zagori,
le hip, da metulj razpre krila in poleti,
da razpoči se milni mehurček.
Le trenutek, da sončni žarek
prebije zeleno odejo
in strga se nit
na nedokončani obleki.
Ob odhodu nisi vedel
za to drobtinico čarovnije,
da potreben je le hip,
hip, da veka oko pokrije
in le hip,
da solza spolzi po licu
in na dlan se razlije.
Recimo, da je proza in preberemo:
Prišel si le toliko, da zmotil si moje ravnovesje. ... Ni v redu, a ne? Bolje se sliši: "Prišel si le toliko, da si zmotil moje ravnovesje." (In tako dalje...)
Da o razvnel, doumel, ujel, hotel (in tako dalje), ne govorimo.
To so v resnici "začetniške" okornosti, ki najbrž izhajajo iz želje po pisanju pesmi in iz "predstave", kako bi pesmi naj izglodale.
Toliko zaenkrat.
Pozdravljen Peter!
Najprej hvala za tvoj komentar.
Tisto v prvem odstavku bom popravila- res je bolje.
Ja, pa saj so mi vsi vedno govorili, da se moram najprej naučit plavat, preden skočim v globino. Malo sem zamenjala vrstni red. In ko bo čas za plavalni tečaj, bom izglodala vse besede do kosti.. Do takrat pa bom še malo uživala v potapljanju. :)
Želim ti lep dan.
Neni
Včasih je dobro malo oddahniti od prehitrega potapljanja (na dah), se zlekniti na toplo mivko in opazovati druge, kako jim gre.
Včasih se splača pogledati tudi kakšno analizo vrhunskih plavalcev v počasnem posnetku. Kako ima kdo obrnjene dlani, da odrine več vode, drugi je zanimiv zaradi tehnike dihanja... ;)
Lep dan tudi tebi.
p.s.
Na koncu smo pa vsi na suhem :D
Ja, topla mivka je zelo mamljiva... :)
A sem Zasvojenka (šala) :)
LP Neni
Komentiranje je zaprto!
![]()
Napisal/a: Neni
Uredniško pregledano.
Ocenjevanje je zaključeno!