Ne maram grobov

Ne maram grobov. In rož,

ki morajo zaradi njih

v vencih počasi umirati. In sveč,

ki jih prižgem in grem,

namesto da bi marmor pogrela z rokami.

In potrtih množic, ki se valijo po pesku.

Vsak naj bo zase žalosten.

 

Ne maram grobov. In ljudi na njih,

ki klepetajo in primerjajo cene.

Na dražbo naj grejo.

In ne maram predpokopališkega

prodajajnja kostanja.

 

Ne maram ničesar,

kar potrjuje, da so izgube resnične

in da se umrli ne spreminjajo v zvezde.

Ne maram ničesar, kar boli.

Ne maram smrti, ne maram grobov.

 

Beatrice Reiniger

(simon)

Poslano:
08. 11. 2013 ob 07:59

Zastavica

(simon)

Poslano:
08. 11. 2013 ob 08:01
Spremenjeno:
08. 11. 2013 ob 08:20

http://www.youtube.com/watch?v=xy6pG2Rllng<iframe width="560" height="315" src="http://www.youtube.com/embed/Ky5jLFSaAZE" frameborder="0" allowfullscreen=""></iframe>

Zastavica

Komentiranje je zaprto!

Podčrtanka

Beatrice Reiniger
Napisal/a: Beatrice Reiniger

Pesmi

  • 01. 11. 2013 ob 15:32
  • Prebrano 4642 krat

Uredniško pregledano.

Ocenjevanje je zaključeno!

  • Število doseženih točk: 465.51

Zastavica

Imate vsaj eno nujno obvestilo! Želite pregledati obvestila?
Ste prepričani, da želite zapusti stran? Vse spremembe bodo zavržene!