
Ne maram grobov. In rož,
ki morajo zaradi njih
v vencih počasi umirati. In sveč,
ki jih prižgem in grem,
namesto da bi marmor pogrela z rokami.
In potrtih množic, ki se valijo po pesku.
Vsak naj bo zase žalosten.
Ne maram grobov. In ljudi na njih,
ki klepetajo in primerjajo cene.
Na dražbo naj grejo.
In ne maram predpokopališkega
prodajajnja kostanja.
Ne maram ničesar,
kar potrjuje, da so izgube resnične
in da se umrli ne spreminjajo v zvezde.
Ne maram ničesar, kar boli.
Ne maram smrti, ne maram grobov.
Komentiranje je zaprto!

![]()
Napisal/a: Beatrice Reiniger
Uredniško pregledano.
Ocenjevanje je zaključeno!