
glasba je zaveslala
preko mošnje noči
tolkle so smetišnice
in lončena vedra
palice so naraščale
preko ritmov hrbta
petelini so z gobci
tulili v čelo mesnicam
ko je vodja podil bika
z melodijo mukanja
se nastavil
narepenčil
poravnal vse kosti
in zaplesal
kot da mu bije zadnja plat
glasno in zahtevno
s čevlji nad nogami
s kokošjo pod rameni
krilil z lasmi
da je zavrelo gnezdo
bolh na vratu
tresel s hlačami
mimo ovinkov in naprej
švigal brez praga
in brez pomoči
čez vse milice in jere
dokler mu ni
skoraj zastonj
počila naramnica
na levem očesu
Noro fina pesem! Da le petelinov ne bo zmanjkalo.
Lp A
Hvala, Andrejka!

Komentiranje je zaprto!
![]()
Napisal/a: Vesna Šare
Uredniško pregledano.
Ocenjevanje je zaključeno!