KIŠOBRAN ZA DAMIRA

 

antigona

šetavši  pod kišobranom

prebroja sve dunje

koje su se nad

istinskom tragikom neopevanih

boščaluka fatminih

 

od ljudskosti starca

mustrom vezenih

 

zastidele i u najrumenije slatko od

nekalemljenih ruža

u teglice zatvorile

 

***

 

kad Damir otvori vrata od

ostave želeć da pohvali trud svoje

žene ne znavši da je njegova

u suncu sestra, radosnim suzama

lutku okupala

 

da miriše na sve druge lutke i

čvorom da bele hulahopke zaprete da

se ovakve (kao ona) više ne rode

prohodavši u ciciban cipelicama koje

vire iz kolica

Fatma

breza

Poslano:
07. 04. 2013 ob 14:01
Spremenjeno:
08. 04. 2013 ob 16:46

krasna pjesma, simbolično okićena svježim metaforama meko mi leže u sjetni smješak, lijepo!

Zastavica

Fatma

Poslano:
07. 04. 2013 ob 18:40

Hvala, breza, na čitanju i predivnom komentaru, Iskreno se radujem.

 

Zastavica

jagodanikacevic

Poslano:
07. 04. 2013 ob 21:25
Spremenjeno:
08. 04. 2013 ob 16:46

Jako lepo, Fatma! 

Zastavica

Ana Porenta

urednica

Poslano:
07. 04. 2013 ob 21:26
Spremenjeno:
08. 04. 2013 ob 16:46

Poigravanje z motivom Antigone (oh, koliko tragičnosti!) in prehod k povsem običajnemu  življenju, kutinam, možu, ki ne sluti namer žene, ki mu ni dano videti v njene misli ... in  vse se zdi popolnoma v redu. A ni, odprt konec in samo poimenovanje pesniškega subjekta lahko nakazujeta novo tragedijo. Vsaj meni se pesem bere tako. Čestitke,

Ana

Zastavica

Mensur Ćatić

Poslano:
08. 04. 2013 ob 14:02
Spremenjeno:
08. 04. 2013 ob 16:46

sjajna pjesma, vatromet slika i metafora Antigone ispod našeg neba, posveta bratu na razini ljepote sestrinske ljubavi, ritam koji je živo bilo i očaravajuća glazba..vjeruj mi, evo tek sad pošto je dobila mnoštvo zasluženih izbora i ocjena i podčrtana usudih se da i sam to uradim plašeći se da na bilo koji način svojom nepopularnom podrškom ne naškodim nečemu što evo,po ko znakoji put, puštam i slušam kao glazbu, moje najiskrenije poštovanje i divljenje, Tebi i Pjesmi

Zastavica

Fatma

Poslano:
08. 04. 2013 ob 16:37

Hvala Jagoda, hvala Ana, hvala Mensure, na čitanju i istinski prelepim komentarima. Iskreno se radujem što vam se ova pesmica dopala.

Zastavica

Komentiranje je zaprto!

Podčrtanka

Fatma
Napisal/a: Fatma

Pesmi

  • 07. 04. 2013 ob 13:34
  • Prebrano 1123 krat

Uredniško pregledano.

Ocenjevanje je zaključeno!

  • Število doseženih točk: 453.56

Zastavica

Imate vsaj eno nujno obvestilo! Želite pregledati obvestila?
Ste prepričani, da želite zapusti stran? Vse spremembe bodo zavržene!