
Pa naj gre vse v maloro,
pa naj gre vse k hudiču!
Saj ljubil sem te noro,
a ti si k drugmu tiču
zletela rajši v gnezdo,
ker bolš je imel semena
in bolšo mel je mezdo,
zdaj zibljeta vesela
že drugi naraščaj,
a meni vekomaj
usojeno je peti,
kot kakšen papagaj,
kupletek* ta prekleti,
da sem ob glas že skoro,
v posmeh celmu gozdiču;
pa naj gre vse v maloro,
pa naj gre vse k hudiču!
kupletek: -a m (e) pesem v več kiticah s pripevom, navadno šaljive ali satirične vsebine: peti kuplete v kabaretu / tekst za kuplet
/in bolšo mel je mezdo,/ Sploh to, ja. ;)
Ha, ha. Sicer imaš pa nekaj zelo simpatičnih arhaizmov. ![]()
Pozdravček, Beatrice
Komentiranje je zaprto!
![]()
Napisal/a: Matej Krevs
Uredniško pregledano.
Ocenjevanje je zaključeno!