Lepa naša domovina

Lepa naša domovina,

onkraj Sav`ce je dolina,

tam je hišica, hiš`ca zidana,

tam je tekla moja zibelka.

 

Mlada leta, kje ste zdaj,

vas nikdar ne bo nazaj,

štejem petintrideset pomladi,

samski, (kakor je pri nas v navadi)

spim v hotelu Mama, v sob`ci hladni.

 

Mam`ca moja, kaj vzdihujete,

če pa sinko nima kam,

zakaj ga psujete?

"Ah, križ je, sinko moj,

ta sitna reč s teboj,

še v grob me spravi, sinko moj!"

Matej Krevs

Matej Krevs

Poslano:
18. 03. 2013 ob 22:44

Pesem je parodija na znano slovensko ljudsko pesmijo katere prva kitica se glasi:

Lepa naša domovina,

onkraj Drav´ce je planina,

tam je hišica, hiš´ca iz lesa,

tam je tekla moja zibelka.

Zastavica

Komentiranje je zaprto!

Matej Krevs
Napisal/a: Matej Krevs

Pesmi

  • 18. 03. 2013 ob 22:41
  • Prebrano 1226 krat

Uredniško pregledano.

Ocenjevanje je zaključeno!

  • Število doseženih točk: 104.71

Zastavica

Imate vsaj eno nujno obvestilo! Želite pregledati obvestila?
Ste prepričani, da želite zapusti stran? Vse spremembe bodo zavržene!