
Odšel na polje nori je van Gogh,
odšel pobit, osamljen, s svetom sprt,
odšel ves bled, utrujen je na smrt,
odšel je tja poslednjikrat; o, Bog!
zaslišal se je strel: za vrano vrana
je sprhutala v zrak, v nebo, ki grd
oblak ga je kazil, nevihtni srd
je v njem kipel in toča podivjana,
a razbesnela se še ni nevihta
nebo še ni razlilo ves svoj bes,
ko se domov prikradel je kot pes,
zadet v drobovje se je zvlekel v kot,
mrk, sam nase jezen, ker se je zgrešil,
po treh dneh boja dušo je spustil.
'nebo še ni razlilo ves svoj bes,'
nikalnica - 2. sklon: nebo še ni razlilo svojega besa
lp, mcv
hvala za komentar. res pa je da se mi zdi da v tem verzu lahko uporabim pesniško svobodo, tako, da kot tak bi nekako še moral skozi?
Komentiranje je zaprto!
![]()
Napisal/a: Matej Krevs
Uredniško pregledano.
Ocenjevanje je zaključeno!