Slikarja Vincenta smrt

Odšel na polje nori je van Gogh,
odšel pobit, osamljen, s svetom sprt,
odšel ves bled, utrujen je na smrt,
odšel je tja poslednjikrat; o, Bog!

zaslišal se je strel: za vrano vrana
je sprhutala v zrak, v nebo, ki grd
oblak ga je kazil, nevihtni srd
je v njem kipel in toča podivjana,

a razbesnela se še ni nevihta
nebo še ni razlilo ves svoj bes,
ko se domov prikradel je kot pes,

zadet v drobovje se je zvlekel v kot,
mrk, sam nase jezen, ker se je zgrešil,
po treh dneh boja dušo je spustil.

Matej Krevs

modricvet

Poslano:
16. 12. 2012 ob 16:14

'nebo še ni razlilo ves svoj bes,'

nikalnica - 2. sklon: nebo še ni razlilo svojega besa

 

lp, mcv

Zastavica

Matej Krevs

Poslano:
16. 12. 2012 ob 18:48

hvala za komentar. res pa je da se mi zdi da v tem verzu lahko uporabim pesniško svobodo, tako, da kot tak bi nekako še moral skozi?

 

Zastavica

Komentiranje je zaprto!

Matej Krevs
Napisal/a: Matej Krevs

Pesmi

  • 16. 12. 2012 ob 15:33
  • Prebrano 706 krat

Uredniško pregledano.

Ocenjevanje je zaključeno!

  • Število doseženih točk: 71

Zastavica

Imate vsaj eno nujno obvestilo! Želite pregledati obvestila?
Ste prepričani, da želite zapusti stran? Vse spremembe bodo zavržene!