STRAST

      STRAST

 

V sebi iščem in zunaj sebe

resnico misli in posledice vseh stanj,

a moje srce noče želje,

kjer ni ljubezenskih dejanj.

Če iščem v sebi le resnico

se prehitro v njej dušim,

a v ljubezni in oprostu

čutim moč, le njo želim.

Vzdihnil sem globoko vase

zrak vsakdanjega miru,

le strast ljubezni je izjema,

ker je vse izpod pasu.

Sv. Avguštin je za življenja

dejal za izgubljenega v strasti,

da bo pri bogu manj izgubil,

kot tisti, ki je nikdar čutil ni.

tomi

Komentiranje je zaprto!

tomi
Napisal/a: tomi

Pesmi

  • 06. 08. 2012 ob 17:31
  • Prebrano 769 krat

Uredniško pregledano.

Ocenjevanje je zaključeno!

  • Število doseženih točk: 207.5

Zastavica

Imate vsaj eno nujno obvestilo! Želite pregledati obvestila?
Ste prepričani, da želite zapusti stran? Vse spremembe bodo zavržene!