Ukročeno srce

 

Odločila sem se,

da ukrotim svoje srce,

da ne bo več bezljalo

in osvajalo betonskih sten,

se razdajalo zarjavelim dušam

in objokanim skalam.

Imela ga bom na elastiki

in ga spustila samo toliko,

da začuti vonj po marjeticah in pokošeni travi,

Ne bom dovolila, da ga prevzame okus jagod in melone,

začinjenih s tvojim poljubom,

Ker se lahko spet zgodi,

da bom morala dolge noči s šivanko krpati

raztrgane vbode tvojih besed.

 

veneramars

tomi

Poslano:
19. 06. 2012 ob 07:39

Srce je nekaj, kar živi kot parazit v telesu in ne pomaga um kaj dosti, ko se srce vname na besede in pojavnost moškega, ki je dal srcu željo in smisel njegovega delovanja. Zato ne bodi kruta proti njemu, ke bo on še krutejši do tebe kot celote.

V srcu je nekaj kar bi lahko dejal, da si to ti v vsej svoji duhovni pojavnosti, ki jih izražata navzven  tvoja dva mila očesa. LP

Zastavica

Lidija Brezavšček - kočijaž

urednica

Poslano:
19. 06. 2012 ob 18:13

Veneramars, zelo obetavna pesem, če bi se znebila še par klišejčkov, bi bila lahko presežek ( že ukročeno srce je eden, poskusi najti malo bolj osebne, posebne, samo tvoje). 

 Glede cenralne postavitve pesmi pa velja tole (da se ne ponavljam):  http://www.pesem.si/a/objava/prikaz/67452/znamenje

 

LP, lidija

Zastavica

veneramars

Poslano:
22. 07. 2012 ob 23:06

Hvala Lidija in Tomi za komentarja. Šele zdaj sem jih opazila, ker sem še malo lovim na tem portalu. Bom upoštevala glede centralne postavitve.

Tomi, saj nisem vedno tako kruta proti srcu, včasih ga tudi malo izpustim iz elastike...

Lp

 

Zastavica

Komentiranje je zaprto!

veneramars
Napisal/a: veneramars

Pesmi

  • 18. 06. 2012 ob 23:13
  • Prebrano 834 krat

Uredniško pregledano.

Ocenjevanje je zaključeno!

  • Število doseženih točk: 150.2

Zastavica

Imate vsaj eno nujno obvestilo! Želite pregledati obvestila?
Ste prepričani, da želite zapusti stran? Vse spremembe bodo zavržene!