
Koliko moči je še v srcu
preden se zdrobi v prah
koliko še zmore
brez da bi slišalo bitje tvojega
koliko utripov mu je štetih
koliko juter in noči
bo še zmoglo
živeti samo od sanj
od spominov
od upanja
ki z bolečino tiho umira.
všeč so mi pesmi v katerih se pojavlja (staromodna) beseda srce.
Moja najljubša na to temo pa je od Celana:
Divje srce,
udomljeno v luč,
s polslepim vbodom
v pljuča, vse,
kar je vdahnjeno vrvra,
počasi s krvjo spodplaknjeno
se konfigurira
redko obljubljeno
pravo ob-življenje.
Komentiranje je zaprto!
![]()
Napisal/a: igor žuravlev
Uredniško pregledano.
Ocenjevanje je zaključeno!