
Ko bo trav' ca rosila,
bo voda zeml' co napila.
Ajda bo vzklila jeseni
in mi imamo žgance
radi, saj nismo leni.
Pošteno jo bomo hvalili
in kakšno skodelico
divke zraven popili.
Ajda ne vzkali spomladi. Ajdo sejejo šele sredi poletja, navadno na njive, kjer so že poželi žito. Dozori jeseni.
LP, mcv
Ne spomladi,
ampak po pomladi (ko je pomladi konec) - avgusta ---> Takole sem misli kot je tukaj.
Hotel sem, da se rima, zato sem napisal tako.
In še ena razlika:
Spomlad je takrat, ko se začne pomlad.
Pomlad pa je del leta med zimo in poletjem. (oz. ko je že pomlad).
Popravi:
Ajde bo vzklila -> Ajda bo vzklila
Sicer pa je tako: čas "spomlad" ne obstaja. Čas (obdobje) je samo pomlad. Predno se začne pomlad, je zima. Lahko pa rečemo zgodnja pomlad ali pa pozna pomlad.
Če se pa vprašamo: KDAJ?, je odgovor samo eden: spomladi.
Namesto toliko in toliko časa PO pomladi pa je bolj logično reči poleti ali pa jeseni.
LP, mcv
Še lahko enkrat pregledate mojo pesem?
Komentiranje je zaprto!
![]()
Napisal/a: Mišel Žafran, Narfaž Lešim
Uredniško pregledano.
Ocenjevanje je zaključeno!