POVZETEK IZ NARAVE

Ko bo trav' ca rosila,

bo voda zeml' co napila.

Ajda bo vzklila jeseni

in mi imamo žgance

radi, saj nismo leni.

Pošteno jo bomo hvalili

in kakšno skodelico

divke zraven popili.

Mišel Žafran, Narfaž Lešim

modricvet

Poslano:
20. 03. 2012 ob 22:22

Ajda ne vzkali spomladi. Ajdo sejejo šele sredi poletja, navadno na njive, kjer so že poželi žito. Dozori jeseni.

LP, mcv

Zastavica

Mišel Žafran, Narfaž Lešim

Poslano:
21. 03. 2012 ob 18:33
Spremenjeno:
21. 03. 2012 ob 18:39

Ne spomladi,

ampak po pomladi (ko je pomladi konec) - avgusta ---> Takole sem misli kot je tukaj.

 

Hotel sem, da se rima, zato sem napisal tako.

 

In še ena razlika:

Spomlad je takrat, ko se začne pomlad.

Pomlad pa je del leta med zimo in poletjem. (oz. ko je že pomlad).

Zastavica

modricvet

Poslano:
21. 03. 2012 ob 23:31

Popravi:

Ajde bo vzklila -> Ajda bo vzklila

Sicer pa je tako: čas "spomlad" ne obstaja. Čas (obdobje) je samo pomlad. Predno se začne pomlad, je zima. Lahko pa rečemo zgodnja pomlad ali pa pozna pomlad.

Če se pa vprašamo: KDAJ?, je odgovor samo eden: spomladi.

Namesto toliko in toliko časa PO pomladi pa je bolj logično reči poleti ali pa jeseni.

LP, mcv

Zastavica

Mišel Žafran, Narfaž Lešim

Poslano:
22. 03. 2012 ob 11:29

Še lahko enkrat pregledate mojo pesem?

Zastavica

modricvet

Poslano:
22. 03. 2012 ob 23:03

Zdi se mi boljša kot prej. LP

Zastavica

Mišel Žafran, Narfaž Lešim

Poslano:
23. 03. 2012 ob 19:08

Hvala

Zastavica

Komentiranje je zaprto!

Mišel Žafran, Narfaž Lešim
Napisal/a: Mišel Žafran, Narfaž Lešim

Pesmi

  • 20. 03. 2012 ob 18:48
  • Prebrano 816 krat

Uredniško pregledano.

Ocenjevanje je zaključeno!

  • Število doseženih točk: 159.9

Zastavica

Imate vsaj eno nujno obvestilo! Želite pregledati obvestila?
Ste prepričani, da želite zapusti stran? Vse spremembe bodo zavržene!