Haiku ob Svitu

 

Zima stiska pest.
Na videz, sonce joče:
le slutim, zakaj.

Radmanovic

Lidija Brezavšček - kočijaž

urednica

Poslano:
30. 12. 2011 ob 20:41

Radmanovic, pozdrav :)

 

imaš eno skladenjsko napakico:

 

Zima stiska pest.
Na videz, sonce joče:
ve, kar jaz ne vem.

Rodilnik!, torej_

Zima stiska pest.
Na videz sonce joče:
ve,
česar jaz ne vem.   6
 
((pa še vejica je bila v drugem verzu preveč;)   ))

 

 

potem pa imaš problemček, a ne?

 zlog preveč. Se da rešit? ja, se da ... poskusi.

 

angelLidija
 

Zastavica

Radmanovic

Poslano:
31. 12. 2011 ob 01:10

 

Zima stiska pest.
Na videz sonce joče.

Zakaj: le slutim.

Hvala za trdna tla, prav je, da bumtreskneš, ko njm mnjn *?+*-!. Najprej hop, potem skok?

Zastavica

Lidija Brezavšček - kočijaž

urednica

Poslano:
31. 12. 2011 ob 10:25
Spremenjeno:
31. 12. 2011 ob 10:33

Zima stiska pest.
Na videz sonce joče.

Zakaj: le slutim.

 

ja, ampak!

 Čim manj komplicirat z ločili. Haiku mora biti čimbolj preprosta, minimalistično nekomplicirana stvar; izogibamo se odvečnih ločil, raznih okraskov, nepotrebnih pridevnikov, obračanja besednega reda (zaznamovanega besednega reda), rime, ponavljanja, mašil ... itd ...

Zima stiska pest.

Sonce na videz joče.

Le slutim, zakaj.

Lp, L

Zastavica

Radmanovic

Poslano:
03. 01. 2012 ob 23:03

Hvala, to so zelo koristni napotki. Še bom poskusil.

Zastavica

Komentiranje je zaprto!

Radmanovic
Napisal/a: Radmanovic

Pesmi

  • 30. 12. 2011 ob 15:57
  • Prebrano 836 krat

Uredniško pregledano.

Ocenjevanje je zaključeno!

  • Število doseženih točk: 179.3

Zastavica

Imate vsaj eno nujno obvestilo! Želite pregledati obvestila?
Ste prepričani, da želite zapusti stran? Vse spremembe bodo zavržene!