
Padajo delci, sivi delci z neba,
smrad in sivina se bližata zemlji.
Delci, sivi z neba gredo na pot,
smrad in sivina del novih človeških zablod.
Nam je v nebo pobegnila ljubezen,
na zemljo nam vrača poljube,
s tem rajske obljube?
Nam je v nebo pobegnila bolezen,
v zrak bruha viruse in semena zla,
čar novodobnega pekla?
Padajo delci, sivi delci z neba,
polni ljubezni za objem sveta.
Racionalno, realno zapuščam blodnje večerne,
sivi delci so tvor zemlje nemirne.
Izbruhnila je v centru za človeško ravnotežje,
poljubi ljubezni večne zapuščajo obraz vse težje in težje.
V današnji sivini zemlja nakazuje,
zvijače tatinske in egoistične so misli njej tuje.
Pepel na mojo majhnost trosi,
z vso vsebino svoje Biti spremembe nosi.
Komentiranje je zaprto!
![]()
Napisal/a: Petka
Uredniško pregledano.
Ocenjevanje je zaključeno!