Na gnoju

včasih se spozabim
in koga zasujem s psevdozofijo
in trhlimi očitki

ko se tako polnim sam s seboj
upam, da sem videti kot pojoči  petelin
na kamnitem podstavku sredi trga

toda potem se sredi orgazmičnih trenutkov
pred garažo, kjer živim  
vedno izkrcajo izvenzemeljska bitja
od katerih se jeza kot za hec odbija

in zbira v majhne lužice
ki postajajo zrcalo

in ko v zanosu s kretnjami rok
ognjevito razglašam

koliko več imam za povedati
v primerjavi z drugimi

je videti
kot da bi igral

na nevidno harmoniko


 

Srečko Luštrek

modricvet

Poslano:
29. 11. 2011 ob 19:54

Mislila sem, da če ti je v tako veselje in radost parodirati (papagajati) Mensurja in nekatere druge sr-hrv. pišoče, ki te besede stalno uporablja(jo), bi iz tega komot naredil tudi 'kakapesem'. LP

 

Zastavica

Srečko Luštrek

Poslano:
29. 11. 2011 ob 20:08

aaa, ohhh, oo, a veš, da me niti malo ne mika parodirati Mensurja;

1. ker dobro piše in ga rad preberem - kolikor uspem razumet
2. ker ima morda podobno nasprotujoč odnos do pisanja (lahko, da si le          domišljam)

3. ker iz njegovih izpovednih pesmi znam razbrati, kaj vse je doživel

itd...

drugače mislim, da mi ne bo zameril, ker menda imajo Bosanci malo več smisla za humor kot npr. Vi  ...

ampak vse to morda niti ni važno, važno je, da Ti izpuhaš svoj gnev. :))

lp










 

Zastavica

modricvet

Poslano:
29. 11. 2011 ob 20:11

Brundo, ne vem, od kod ti misel na kakršenkoli gnev ...

Zastavica

Srečko Luštrek

Poslano:
29. 11. 2011 ob 20:14
Spremenjeno:
29. 11. 2011 ob 22:56

enostavno: od pritlehnega duha.

 

Zastavica

Komentiranje je zaprto!

Podčrtanka

Srečko Luštrek
Napisal/a: Srečko Luštrek

Pesmi

  • 27. 11. 2011 ob 11:19
  • Prebrano 3032 krat

Uredniško pregledano.

Ocenjevanje je zaključeno!

  • Število doseženih točk: 682.98

Zastavica

Imate vsaj eno nujno obvestilo! Želite pregledati obvestila?
Ste prepričani, da želite zapusti stran? Vse spremembe bodo zavržene!