20260613

bosa

 

poskusim s hojo

po luni

da bi se dotaknila zvezd

tvoje tišine

 

poskusim s hojo

po vodi

da bi vpila utrip

nenapisane pesmi

 

poskusim s hojo

po ognju

da bi občutila pekočino

žalosti

ki ti žveči srce

in krade spanec

 

poskusim s hojo

po ostrih serakih

da ne bi

 

pozabila

 

fionapanmor

Milan Žniderič - Jošt Š.

urednik

Poslano:
19. 06. 2026 ob 09:43
Spremenjeno:
19. 06. 2026 ob 09:45

Skladna pesem - morda celo preveč enolično. Zato bi ponudil v razmislek najprej to brisanje:

ki ti žveči srce

in krade spanec


Potem pa še zapis vseh verzov, da ostanejo bližje pesniškemu subjektu in ne enoličnemu "približevanju nekomu drugemu" z "da bi ..."


poskusim s hojo

po luni

...

dotikam se zvezd

tvoje tišine

...

čutim utrip

nenapisane pesmi

...

občutim pekočino

žalosti

Pustil pa bi:

...

da ne bi

 

pozabila


Milan Ž. - Jošt Š.


Zastavica

Komentiranje je zaprto!

fionapanmor
Napisal/a: fionapanmor

Pesmi

  • 15. 06. 2026 ob 09:44
  • Prebrano 72 krat

Uredniško pregledano.

Zastavica

Imate vsaj eno nujno obvestilo! Želite pregledati obvestila?
Ste prepričani, da želite zapusti stran? Vse spremembe bodo zavržene!