
bosa
poskusim s hojo
po luni
da bi se dotaknila zvezd
tvoje tišine
poskusim s hojo
po vodi
da bi vpila utrip
nenapisane pesmi
poskusim s hojo
po ognju
da bi občutila pekočino
žalosti
ki ti žveči srce
in krade spanec
poskusim s hojo
po ostrih serakih
da ne bi
pozabila
Skladna pesem - morda celo preveč enolično. Zato bi ponudil v razmislek najprej to brisanje:
ki ti žveči srce
in krade spanec
Potem pa še zapis vseh verzov, da ostanejo bližje pesniškemu subjektu in ne enoličnemu "približevanju nekomu drugemu" z "da bi ..."
poskusim s hojo
po luni
...
dotikam se zvezd
tvoje tišine
...
čutim utrip
nenapisane pesmi
...
občutim pekočino
žalosti
Pustil pa bi:
...
da ne bi
pozabila
Milan Ž. - Jošt Š.
Komentiranje je zaprto!