KDO SI ČLOVEK

KDO SI ČLOVEK

Z voljo upravljam sebe

nagon je v meni živalski pojem

z njim se enači človek brez razuma

preveč je še takih ravno po njem.

 

Svobodno spoznavam življenja ostalih

radi tega ker sta duša in duh

v mojem mišljenju

mojo svobodo oplemenila.

 

Če ne bi bilo njiju

ne bi bilo razlik spoznanja med nami

niti porojenega razuma

tudi volja nebi živela z nami.

 

Tako človek začuti kaj je dobro

instiktivno deluje kot v naravi gejzir

v sebi začuti zgrešeno in slabo

saj ve da je za življenje potreben mir.

 

Izoštren razum nastane ob nesreči

marsikaj se ob tem trenutku zgodi

božja volja se vedno prikaže

na žalost prenežna za nas ljudi.

 

S svobodno voljo spremljamo ali ne

vsako odločitev ali sklep

nagon največkrat odloči

kakšn razum je bister ali slep.

 

V vsakem mišljenju naj par odloči

tudi Adam i Eva sta tako počela

čujemo kaj sta vse počela

ko sta na zemlji svoj čas živela.

 

tomi

Komentiranje je zaprto!

tomi
Napisal/a: tomi

Pesmi

  • 13. 06. 2026 ob 09:49
  • Prebrano 34 krat

Uredniško pregledano.

Zastavica

Imate vsaj eno nujno obvestilo! Želite pregledati obvestila?
Ste prepričani, da želite zapusti stran? Vse spremembe bodo zavržene!