
KDO SI ČLOVEK
Z voljo upravljam sebe
nagon je v meni živalski pojem
z njim se enači človek brez razuma
preveč je še takih ravno po njem.
Svobodno spoznavam življenja ostalih
radi tega ker sta duša in duh
v mojem mišljenju
mojo svobodo oplemenila.
Če ne bi bilo njiju
ne bi bilo razlik spoznanja med nami
niti porojenega razuma
tudi volja nebi živela z nami.
Tako človek začuti kaj je dobro
instiktivno deluje kot v naravi gejzir
v sebi začuti zgrešeno in slabo
saj ve da je za življenje potreben mir.
Izoštren razum nastane ob nesreči
marsikaj se ob tem trenutku zgodi
božja volja se vedno prikaže
na žalost prenežna za nas ljudi.
S svobodno voljo spremljamo ali ne
vsako odločitev ali sklep
nagon največkrat odloči
kakšn razum je bister ali slep.
V vsakem mišljenju naj par odloči
tudi Adam i Eva sta tako počela
čujemo kaj sta vse počela
ko sta na zemlji svoj čas živela.
Komentiranje je zaprto!