
Zas(k)rbelo me je,
da bi pisal.
Nekaj otožnega.
Za vzklitje svojih
vreščečih idej
potrebujem prst miru.
Sicilijanska atmosfera
to zagotovo ni,
zato mi je v beležnico
uspelo posaditi samo
nekaj podtaknjencev,
v upanju,
da bodo domača tla
obrodila sadove.
Ne grem več na letalo,
ni vredno tega jebenga strahu.
Fak, še nazaj moram.
Sneg in minus na Etni,
kljub lavi v njej.
Poznam take ljudi.
Grabljenje po škampih,
lignjih in mečarici.
Nerganje nad plastično slamico
v ledenem čaju,
v skrbi za življenje v morju.
Skrivaš se za mano,
ker se nisi namazala
s sončno kremo.
To je edinkrat,
ko te želim v svoji senci.
Nikoli nismo potovali
z družino.
Če bi, se ne bi bal letenja?
Hrup, smeti, nepitna voda,
sumljivci, modna kombinacija
kratkih kril in kavbojskih škornjev.
Kako čudovita si Slovenija.
Jata galebov homogeno
lovi na plaži Cefaluja.
Če bi jih videl prej,
bi se še bal imeti
svojo družino?
Anksioznost, podobna tisti
v zraku,
da so bele plaže v Realmonteju
tako lepe,
da bo s(k)rbečica za pisanjem
melanholičnih pesmi
povsem izginila.
Koliko strahov
se razblini,
ob pristanku na
realna tla.
Na glavnem "potovanju do sebe" so tudi drobna zunanja potovanja
dobrodošla za nabiranje izkušenj.
Kar brez strahu !
RA.j.
Uau, kako dorbo teče pesem in počutje potnika na letalu!!
ooo, da:
Koliko strahov
se razblini,
ob pristanku na
realna tla.
*-*
Črni Kos lepi pozdravljen
Sem že razmišljala, ker nisi
Nič napisal...zato je zdaj
Dobro. Ja, tudi sama sem
Parkrat potovala v
Dubrovnik in potem s
Trajektom na Deviške otoke.
Na njih ni bilo dovolj široke
Ceste za avto. Preprosto samo
Za peš in mogoče za moped
Za nabavo drinka pri obali.
To se čudoviti kraji, prav
Tako čudovito je tudi menda
V Italiji, sem te z velikim
Veseljem brala. Ja, dolga
Vožnja malo utrudi človeka,
Da komaj čakaš da prispeš.
Lepo si napisal, Čudovito.
Veseli me,
Te lepo pozdravljam,Irena
zanimivo. Svojo prvo izkušnjo turbulence na letalu sem doživela (pred davnimi leti - v devetdesetih) ravno nad Rimom, ko smo leteli v Catanio, da bi se pozneje namestili v Cefaluju.
Ne morem mimo te pesmi .... ;)
LP, Lidija
Upam, da je bil lep dopust! Drugače si pa iz potovanja vsaj iztisnil odlično pesem! Vse je za nekaj dobro. :)
:D ------- očitno Chefalu podpirajo Slovenci (*_*)
2001 sva s hčerko leteli v Palermo, nastanitev v Cefaluju,
potem pa izleti: v Catanjo, na Etno, pa tudi v Taormino, Castelbuono, pa še kam, sem že malo pozabila.
Odlična pesem! Marija
Lidija, Ananda, Marija, hvala! :)
Če odmislim moj nerazonski strah pred letenjem, je Sicilja super, tako za dopust, kot za navdih :)
Lepo bodite!
Komentiranje je zaprto!