Turbulenca

Zas(k)rbelo me je,

da bi pisal.

Nekaj otožnega.

Za vzklitje svojih

vreščečih idej

potrebujem prst miru.

 

​Sicilijanska atmosfera

to zagotovo ni,

zato mi je v beležnico

uspelo posaditi samo

nekaj podtaknjencev,

v upanju,

da bodo domača tla

obrodila sadove.

 

Ne grem več na letalo,

ni vredno tega jebenga strahu.

Fak, še nazaj moram.

 

​Sneg in minus na Etni,

kljub lavi v njej.

Poznam take ljudi.

Grabljenje po škampih,

lignjih in mečarici.

Nerganje nad plastično slamico

v ledenem čaju,

v skrbi za življenje v morju.

Skrivaš se za mano,

ker se nisi namazala

s sončno kremo.

To je edinkrat,

ko te želim v svoji senci.

Nikoli nismo potovali

z družino.

Če bi, se ne bi bal letenja?

 

​Hrup, smeti, nepitna voda,

sumljivci, modna kombinacija

kratkih kril in kavbojskih škornjev.

Kako čudovita si Slovenija.

Jata galebov homogeno

lovi na plaži Cefaluja.

Če bi jih videl prej,

bi se še bal imeti

svojo družino?

Anksioznost, podobna tisti

v zraku,

da so bele plaže v Realmonteju

tako lepe,

da bo s(k)rbečica za pisanjem

melanholičnih pesmi

povsem izginila.

 

Koliko strahov 

se razblini,

ob pristanku na

realna tla.

Črni Kos

RAjko      Jerama

Poslano:
04. 05. 2026 ob 09:27

Na glavnem "potovanju do sebe" so tudi drobna zunanja potovanja

dobrodošla za nabiranje izkušenj.

Kar brez strahu !

RA.j.

Zastavica

Nada

Poslano:
04. 05. 2026 ob 11:45

Uau, kako dorbo teče pesem in počutje potnika na letalu!!

Zastavica

fionapanmor

Poslano:
04. 05. 2026 ob 12:44

ooo, da:

Koliko strahov 

se razblini,

ob pristanku na

realna tla.


*-*

Zastavica

IŽ-lev

Poslano:
04. 05. 2026 ob 13:08

Črni Kos lepi pozdravljen

Sem že razmišljala, ker nisi

Nič napisal...zato je zdaj 

Dobro. Ja, tudi sama sem 

Parkrat potovala v

Dubrovnik in potem s 

Trajektom na Deviške otoke.

Na njih ni bilo dovolj široke

Ceste za avto. Preprosto samo

Za peš in mogoče za moped

Za nabavo drinka pri obali.

To se čudoviti kraji, prav

Tako čudovito je tudi menda

V Italiji, sem te z velikim

Veseljem brala. Ja, dolga

Vožnja malo utrudi človeka,

Da komaj čakaš da prispeš.

Lepo si napisal, Čudovito.

Veseli me, 

Te lepo pozdravljam,Irena

Zastavica

Črni Kos

Poslano:
06. 05. 2026 ob 07:35

Hvala vam! :)

Lp

Zastavica

Lidija Brezavšček - kočijaž

urednica

Poslano:
06. 05. 2026 ob 11:56

zanimivo. Svojo prvo izkušnjo turbulence na letalu sem doživela (pred davnimi leti - v devetdesetih) ravno nad Rimom, ko smo leteli v Catanio, da bi se pozneje namestili v Cefaluju. 

Ne morem mimo te pesmi .... ;)


LP, Lidija

Zastavica

Ananda

Poslano:
06. 05. 2026 ob 11:56

Upam, da je bil lep dopust! Drugače si pa iz potovanja vsaj iztisnil odlično pesem! Vse je za nekaj dobro. :) 

Zastavica

triglav

Poslano:
07. 05. 2026 ob 08:46

:D ------- očitno Chefalu podpirajo Slovenci (*_*)

2001 sva s hčerko leteli v Palermo, nastanitev v Cefaluju,

potem pa izleti: v Catanjo, na Etno, pa tudi v Taormino, Castelbuono, pa še kam, sem že malo pozabila.

Odlična pesem! Marija





Zastavica

Črni Kos

Poslano:
08. 05. 2026 ob 10:32

Lidija, Ananda, Marija, hvala! :)


Če odmislim moj nerazonski strah pred letenjem, je Sicilja super, tako za dopust, kot za navdih :)


Lepo bodite!

Zastavica

Komentiranje je zaprto!

Podčrtanka

Črni Kos
Napisal/a: Črni Kos

Pesmi

  • 04. 05. 2026 ob 08:52
  • Prebrano 270 krat

Uredniško pregledano.

Zastavica

Imate vsaj eno nujno obvestilo! Želite pregledati obvestila?
Ste prepričani, da želite zapusti stran? Vse spremembe bodo zavržene!