Marica

Ka səm pršla s šihta damu

so me čakale ruože na miz.

A ruože s´mi kupu,

brez veze dnar zaprauleš.

Če bi me sam abjeu

in stisnu h´seb bi bil praznk,

blu bi liepš in še cenej.

Pa useglih hvala,

səm tud vesiela, k´si se spounu.

Še kəšn druh dan prit da mene,

tud polubiš me lohk,

boš vidu, bo nucal,

use bo luoži in bel fajn.

elenamaja

RAjko      Jerama

Poslano:
25. 03. 2026 ob 20:30

a je to iz Poljanske doline ali Škofje Loke (torej rovtarsko narečje , če se ne motim)

ali je dolenjsko?

malo sem v dilemi


lp

Zastavica

elenamaja

Poslano:
26. 03. 2026 ob 08:21

Rovtarsko.


Zastavica

Komentiranje je zaprto!

elenamaja
Napisal/a: elenamaja

Pesmi

  • 25. 03. 2026 ob 20:02
  • Prebrano 108 krat

Uredniško pregledano.

Ocenjevanje je zaključeno!

  • Število doseženih točk: 72

Zastavica

Imate vsaj eno nujno obvestilo! Želite pregledati obvestila?
Ste prepričani, da želite zapusti stran? Vse spremembe bodo zavržene!