
Ka səm pršla s šihta damu
so me čakale ruože na miz.
A ruože s´mi kupu,
brez veze dnar zaprauleš.
Če bi me sam abjeu
in stisnu h´seb bi bil praznk,
blu bi liepš in še cenej.
Pa useglih hvala,
səm tud vesiela, k´si se spounu.
Še kəšn druh dan prit da mene,
tud polubiš me lohk,
boš vidu, bo nucal,
use bo luoži in bel fajn.
a je to iz Poljanske doline ali Škofje Loke (torej rovtarsko narečje , če se ne motim)
ali je dolenjsko?
malo sem v dilemi
lp
Komentiranje je zaprto!
Napisal/a: elenamaja
Uredniško pregledano.
Ocenjevanje je zaključeno!