
KRUH
Omamlja me tvoj duh po svežem kruhu,
a vseeno zastaja mi srce,
nesmrtna Afroditina je sila na Olimpu,
ne vidim Demetre, proti lakoti priprošnjice,
vidim le Afrodito, Afrodito, Afrodito …
Demetra,Demetra,Demetra
in
Apolon, Apolon, Apolon
bi rekel
Heraklit
Grki že vedo
Rajko, hvala za komentar in veliko navdiha na današnji dan poezije. Marko.
Kako zelo je res, da rabimo ljubezen tako močno - kot kruh!
Nada, najlepša hvala za komentar v katerem je veliko resnice.
Lep dan, Marko.
Marko,
Pa naj bo Afrodita in
Nobena druga. Samo ena je
Čisto dovolj, Lepo si napisal
Želim ti Lepi dan,Irena
Za "bladerunnerje" je že ena preveč. Hvala za komentar in lepo popoldne, Marko.
Komentiranje je zaprto!
![]()
Napisal/a: Marko Vitas
Uredniško pregledano.
Ocenjevanje je zaključeno!