Tihi prehodi

Nekje med zadnjim vlakom in prvim jutrom

so vrata, ki se ne zapirajo.

Skozi njih s koraki, podobnimi listju,

ki se sliši šele takrat, ko ga več ni,

hodijo tisti, 

ki ne pripadajo ne dnevu ne noči.

 

Nekateri ljudje ne izginejo,

le skriti so vidnemu polju sveta,

hodijo po robovih dneva,

med včeraj in nikoli,

kjer se besede nimajo kje nasloniti. 

 

Včasih znajo obstati na mestu.

Na dlaneh jim sedi zemljevid poti, 

ki se ga nikoli niso naučili brati.

Vsake toliko se dotaknejo skritih žepov,

polnih imen,

ki jih ne želijo pozabiti.  

Zvečer se usedejo v tišino kot v star vlak,

ki nikamor ne vozi, a vseeno potuje.

 

In če jih kdo vpraša, kje so,

se samo nasmehnejo,

ker bi odgovor razblinil edino,

kar jim je še ostalo.

branka

F2#Caki

Poslano:
16. 01. 2026 ob 07:38

Se me dotika. Lp  Caki


Skozi njih, s koraki podobnimi listju,

ki se slišijo takrat, ko jih več ni,

hodijo tisti, 

ki več ne pripadajo ne dnevu in ne noči.

Zastavica

Kamena Strela

Poslano:
16. 01. 2026 ob 09:10
Spremenjeno:
16. 01. 2026 ob 14:21

Hm, meni se zdi, da so nekateri nepovratno izgubljeni. Čudaki, osamljeni, zgubljenčki .... morda se motim. Morda si mislila duhove, duše, ki tavajo v tem svetu in ne morejo naprej, ker so preveč navezane na ta svet.

Zanimivo napisano. Mal skrivnostno.

Zastavica

li

li

Poslano:
16. 01. 2026 ob 10:11

Branka zelo dotikajoče.


lp

Zastavica

triglav

Poslano:
16. 01. 2026 ob 11:07

Vsake toliko se dotaknejo skritih žepov,

polnih imen,

ki jih ne želijo pozabiti.  

Zvečer se usedejo v tišino kot v star vlak,

ki ne vozi nikamor, a vseeno potuje.

 

Lepa, čustvena pesem.

Objem, M


Zastavica

fionapanmor

Poslano:
16. 01. 2026 ob 13:47

mi sede, lepa !

Zastavica

RAjko      Jerama

Poslano:
16. 01. 2026 ob 13:48

Všeč mi je, ker je težko razvozlati, koga točno si imela v mislih.


prijazen preobrat v tvoji poeziji

nekatere prejšnje pesmi se nanašajo na brezdomce, 
ampak ta je drugačna. Najbrž gre res za duše, katere je omenila KamenaStrela.


nasmeh v pozdrav                        RA.j.

Zastavica

branka

Poslano:
16. 01. 2026 ob 14:55

Hvala vsem za branje in komentar.

Majhna analiza pesmi:

Gre za ljudi, ki niso izginili, ampak so se tiho umaknili. Ne pripadajo jasnim oznakam časa, vloge...

Se še iščejo, nimajo jasnega cilja, vendar gredo naprej.

Molk in nevidnost nista izguba, ampak neka oblika zaščite - tiha prošnja: prosim ne drezajte vame, dajte mi čas...


Zastavica

Ajdovakasa

Poslano:
18. 01. 2026 ob 08:41

Vidim, čutim, poznam take.

Včasih jih ne razumem, včasih sem pa ista. 

Zastavica

branka

Poslano:
18. 01. 2026 ob 08:54

Lažje je obsoditi kot razumeti.

Včasih se zapremo v svoj svet in kot soseda iz hiše čez cesto, kukamo iza zaves, v upanju, da nas nihče ne vidi. 

Včasih potrebujemo samo čas, da se umirimo od sveta in tudi od sebe.

Ajdovakaša, hvala za odprt dotik.

Zastavica

Ana Porenta

urednica

Poslano:
19. 01. 2026 ob 17:32

Čestitke k pesmi, ki opazi tudi neopazne ...

lp, Ana

Zastavica

branka

Poslano:
19. 01. 2026 ob 19:12

Hvala, Ana. 

Te podčrtanke sem res vesela.

Lp

Zastavica

tolminka

Poslano:
19. 01. 2026 ob 19:58

LEPA.

Zastavica

branka

Poslano:
20. 01. 2026 ob 06:56

Tolminka, hvala.

Lp

Zastavica

Komentiranje je zaprto!

Podčrtanka

branka
Napisal/a: branka

Pesmi

  • 16. 01. 2026 ob 06:27
  • Prebrano 427 krat

Uredniško pregledano.

Ocenjevanje je zaključeno!

  • Število doseženih točk: 202.88

Zastavica

Imate vsaj eno nujno obvestilo! Želite pregledati obvestila?
Ste prepričani, da želite zapusti stran? Vse spremembe bodo zavržene!