NOVO LETO

Bila je noč kot vse noči,
saj noči ni ničesar mar.
Ne meni se za pok, luči,
še manj za novi koledar.

Ko sonca ni, nastane noč
ko vzide, nje je konec.
In ni drugačna, ko polnoč,
naznani v uri zvonec.

Še ena noč, kot vse noči,
zdaj z jutrom je minila.
Mi Bog podaril je moči
da sem se spet zbudila.
‐-----
A zdaj poiščem koledar,
saj stari se poslavlja...
Naj Ta, ki časov je Vladar,
nam leto blagoslavlja!

Katarina Ambrož

Komentiranje je zaprto!

Katarina Ambrož
Napisal/a: Katarina Ambrož

Pesmi

  • 01. 01. 2026 ob 13:12
  • Prebrano 116 krat

Uredniško pregledano.

Ocenjevanje je zaključeno!

  • Število doseženih točk: 5

Zastavica

Imate vsaj eno nujno obvestilo! Želite pregledati obvestila?
Ste prepričani, da želite zapusti stran? Vse spremembe bodo zavržene!