V iskanju sebe

Z roko sem telo počasi ubral,
po hribih, dolih tiho sem potoval,
po mehki koži, v senci in svetlobi,
iskal sem mir, ki spi v temni sobi.

Vsaka izboklina, krivulje sled,
je šepet dni, ko sem še bil otrok in svet;
iz gub in senc sem zgodbe spet razbral,
ki čas jih vame tiho je vtkal.

Vlažen je dih, ki v noč me povabi,
v tihoti skritih, nežne želje ohrabri;
tam srce plava, tam misel zgori,
ko s telesom duša se sprijazni.

Sence sem stisnil, breme dneva spil,
in vzdih po vzdihu, veter nov razvil;
valovi v prsih so kot pesem vstali,
ki je ne pozabiš, ko si jo prvič zavpil.

V tem plesu spoznanj sem našel milino,
objel obrise, sprejel njih toplino;
iz dna srcá, iz diha neizrečenega,
sem verjel v telo — in vase celega.

Tomaž Jevšenak

Milan Žniderič - Jošt Š.

urednik

Poslano:
16. 10. 2025 ob 09:21

Zdi se mi, da so prve tri kitice izrazno močnejše, kar pa nikakor ner pomeni, da zadnje dve nimata moči. Čestitke!

Milan Ž. - Jošt Š.

Zastavica

Komentiranje je zaprto!

Podčrtanka

Tomaž Jevšenak
Napisal/a: Tomaž Jevšenak

Pesmi

  • 11. 10. 2025 ob 06:16
  • Prebrano 136 krat

Uredniško pregledano.

Ocenjevanje je zaključeno!

  • Število doseženih točk: 38.3

Zastavica

Imate vsaj eno nujno obvestilo! Želite pregledati obvestila?
Ste prepričani, da želite zapusti stran? Vse spremembe bodo zavržene!