Kaj pa midva?

Ko me narava zasnubi, se ji popolnoma predam. 

Odrezan kos življenja zna združiti z zemljo, zvokom in vodo.

Kaj pa midva?

Odrezane kose sva vrgla levom.

 

Sedim ob reki in vanjo mečem kamenje sebičnih interesov, v katerih sva obtičala.

Mogoče je usoda le zapisana v kamnu. Velike in male usode.

 

Nad divjo češnjo

plapola tančica jutranje megle.

Sončne puščice se prebijajo skozi listje.

Za hip zagledam tvoj obraz in celoten kraj prežame vonj preteklosti.

Sonce izgubi moč.

Zemlja, po kateri sva hodila, je bila samo črna prst s sledovi podkve, obrnjene navzdol.

Ta trenutek, ko sežem po zvezdi in je ne dosežem,

se zavem, da ta želja ni najboljša zame.

branka

mirkopopovic

Poslano:
28. 09. 2025 ob 11:19
Spremenjeno:
28. 09. 2025 ob 11:20

"Sedim ob reki in vanjo mečem kamenje sebičnih interesov, v katerih sva obtičala.

Ali sva pa vedela"


............................................

"Zemlja po kateri sva hodila, je bila samo črna prst s sledovi podkve obrnjene navzdol.

Zavem se: ko sežem po zvezdi in je ne dosežem, ta želja ni najboljša zame"

------------------------------------

,,,Ono što zove se ŽIVOT... utkano u poetsku, rekao bih, sjajnu "igru" riječi i duha.

777 bravo.


lpm


Zastavica

branka

Poslano:
28. 09. 2025 ob 13:01
Spremenjeno:
28. 09. 2025 ob 13:02

Hvala, Mirko. 

Ali ko pesmi podarimo življenje.

Lepo bodi in lp.

Zastavica

RAjko      Jerama

Poslano:
02. 10. 2025 ob 16:19

Lepo te je spet slišati .



misli ti prehitevajo prste!


midva  (naj bi bilo ena beseda)

v kamenu


bodi samosvoja! pomaga, da duša ne omaga

Zastavica

branka

Poslano:
02. 10. 2025 ob 16:35

Hvala, Rajko. Popravila bom.

Lepo te je ponovno dotakniti.

Zastavica

F2#Caki

Poslano:
02. 10. 2025 ob 19:29

Ta trenutek se zavem, da ko sežem po zvezdi in je ne dosežem, ta želja ni najboljša zame.
Branka, morda razmisli o rošadi, npr.:
Ta trenutek, ko sežem po zvezdi  in je ne dosežem – se zavem, da ta želja ni najboljša zame.
Lp  Caki

Zastavica

branka

Poslano:
03. 10. 2025 ob 08:05

Super, hvala ti.

lp

Zastavica

Ana Porenta

urednica

Poslano:
04. 10. 2025 ob 12:06

Tudi mene se je pesem dotaknila, zbegalo me je le:

Ali sva pa vedela.

Hm, potrebuje pesem ta verz? Premisli.

Sicer pa sem ti popravila vejice ...


lp, Ana

Zastavica

branka

Poslano:
05. 10. 2025 ob 17:56

Ana, hvala za lektorsko prijaznost.

Ta verz res ni nujen, tako da ga bom brisala. Hvala za namig.

Lepo bodi.

Zastavica

Ana Porenta

urednica

Poslano:
05. 10. 2025 ob 19:53

Super in čestitke k pesmi,

lp, Ana

Zastavica

branka

Poslano:
06. 10. 2025 ob 09:16

Hvala, Ana. Vesela sem podčrtanke.

lp

Zastavica

Komentiranje je zaprto!

Podčrtanka

branka
Napisal/a: branka

Pesmi

  • 28. 09. 2025 ob 09:21
  • Prebrano 560 krat

Uredniško pregledano.

Ocenjevanje je zaključeno!

  • Število doseženih točk: 181

Zastavica

Imate vsaj eno nujno obvestilo! Želite pregledati obvestila?
Ste prepričani, da želite zapusti stran? Vse spremembe bodo zavržene!