
Ko me narava zasnubi, se ji popolnoma predam.
Odrezan kos življenja zna združiti z zemljo, zvokom in vodo.
Kaj pa midva?
Odrezane kose sva vrgla levom.
Sedim ob reki in vanjo mečem kamenje sebičnih interesov, v katerih sva obtičala.
Mogoče je usoda le zapisana v kamnu. Velike in male usode.
Nad divjo češnjo
plapola tančica jutranje megle.
Sončne puščice se prebijajo skozi listje.
Za hip zagledam tvoj obraz in celoten kraj prežame vonj preteklosti.
Sonce izgubi moč.
Zemlja, po kateri sva hodila, je bila samo črna prst s sledovi podkve, obrnjene navzdol.
Ta trenutek, ko sežem po zvezdi in je ne dosežem,
se zavem, da ta želja ni najboljša zame.
"Sedim ob reki in vanjo mečem kamenje sebičnih interesov, v katerih sva obtičala.
Ali sva pa vedela"
............................................
"Zemlja po kateri sva hodila, je bila samo črna prst s sledovi podkve obrnjene navzdol.
Zavem se: ko sežem po zvezdi in je ne dosežem, ta želja ni najboljša zame"
------------------------------------
,,,Ono što zove se ŽIVOT... utkano u poetsku, rekao bih, sjajnu "igru" riječi i duha.
777 bravo.
lpm
Hvala, Mirko.
Ali ko pesmi podarimo življenje.
Lepo bodi in lp.
Lepo te je spet slišati .
misli ti prehitevajo prste!
midva (naj bi bilo ena beseda)
v kamenu
bodi samosvoja! pomaga, da duša ne omaga
Hvala, Rajko. Popravila bom.
Lepo te je ponovno dotakniti.
Tudi mene se je pesem dotaknila, zbegalo me je le:
Ali sva pa vedela.
Hm, potrebuje pesem ta verz? Premisli.
Sicer pa sem ti popravila vejice ...
lp, Ana
Ana, hvala za lektorsko prijaznost.
Ta verz res ni nujen, tako da ga bom brisala. Hvala za namig.
Lepo bodi.
Super in čestitke k pesmi,
lp, Ana
Komentiranje je zaprto!

![]()
Napisal/a: branka
Uredniško pregledano.
Ocenjevanje je zaključeno!