
Gledam goro nepoznano
in oblake tam nad njo.
V srcu mi je nekaj znano,
kaj, se spomnim pred nočjo.
V gori vidim žarek sreče,
ki oddaljen se mi zdi,
v gori vidim, kar me peče,
kar me mnogo let skeli.
V gori tej so vsa hotenja,
mojih davnih nežnih let
in vsa tista hrepenenja,
ki klicala so v svet.
Zdaj, zazrta v to goro
v sebi slišim nežen klic:
Naj odidem, še pred zoro,
naj letim na krilu ptic.
Danes sanjala bom sanje,
tiste izpred mnogih let.
Ko pogreznem se v spanje,
kot tedaj, bom srečna spet.
Rima ti krasno skaklja, kot, če se navežem na tvojo pesem "Gora", kot izvir spominov čez kaskade življenja ... Katarina, všeč so mi te tvoje misli, ki so se ti zapisale v pesem ...
Prijazen pozdrav,
Sašo
tudi meni je všeč, všeč mi je to menjavanje 8 in 7 zložnih verzov v kitici, lp
Komentiranje je zaprto!
![]()
Napisal/a: Katarina Ambrož
Uredniško pregledano.
Ocenjevanje je zaključeno!