GORA

Gledam goro nepoznano
in oblake tam nad njo.
V srcu mi je nekaj znano,
kaj, se spomnim pred nočjo.

V gori vidim žarek sreče,
ki oddaljen se mi zdi,
v gori vidim, kar me peče,
kar me mnogo let skeli.

V gori tej so vsa hotenja,
mojih davnih nežnih let
in vsa tista hrepenenja,
ki klicala so v svet.

Zdaj, zazrta v to goro
v sebi slišim nežen klic:
Naj odidem, še pred zoro,
naj letim na krilu ptic.

Danes sanjala bom sanje,
tiste izpred mnogih let.
Ko pogreznem se v spanje,
kot tedaj, bom srečna spet.

Katarina Ambrož

Sašo Zorc Florjanski

Poslano:
09. 08. 2025 ob 07:27

Rima ti krasno skaklja, kot, če se navežem na tvojo pesem "Gora", kot izvir spominov čez kaskade življenja ... Katarina, všeč so mi te tvoje misli, ki so se ti zapisale v pesem ...

Prijazen pozdrav,

Sašo

Zastavica

Matej Krevs

Poslano:
09. 08. 2025 ob 09:40

tudi meni je všeč, všeč mi je to menjavanje 8 in 7 zložnih verzov v kitici,  lp

Zastavica

Komentiranje je zaprto!

Katarina Ambrož
Napisal/a: Katarina Ambrož

Pesmi

  • 08. 08. 2025 ob 23:15
  • Prebrano 183 krat

Uredniško pregledano.

Ocenjevanje je zaključeno!

  • Število doseženih točk: 67.6

Zastavica

Imate vsaj eno nujno obvestilo! Želite pregledati obvestila?
Ste prepričani, da želite zapusti stran? Vse spremembe bodo zavržene!