Tu nobena leksika ne pomaga

Sadežev se nespoznanja sem napokal,

se krvi odrešenika sem nalokal,

da me strašno tja tišči,

kamor niti kralj ne gre s kočijo,

da se v glavi mi vrti,

kot da nikoli ni bilo Te –

in Te sploh več ni.

 

Pa me tja sploh ne pustijo,

moram gledati morijo,

dòkler je še kaj krvi,

dòkler zmagovalci nas ne obvestijo,

kdo je kriv, da so postali zli.

Matroz

Milan Žniderič - Jošt Š.

urednik

Poslano:
04. 08. 2025 ob 09:04

Pesem deluje (iziva) morda ravno zaradi lahke rime. Zdi se mi, da je prav to pokazatelj lahkotnosti, s katero spregledamo (ali v katero zavijamo) pravo podobo (krutosti) sveta. 

Milan Ž. - Jošt Š. 

Zastavica

Komentiranje je zaprto!

Podčrtanka

Matroz
Napisal/a: Matroz

Pesmi

  • 29. 07. 2025 ob 12:30
  • Prebrano 1625 krat

Uredniško pregledano.

Ocenjevanje je zaključeno!

  • Število doseženih točk: 40

Zastavica

Imate vsaj eno nujno obvestilo! Želite pregledati obvestila?
Ste prepričani, da želite zapusti stran? Vse spremembe bodo zavržene!