Do konca

Saj ni tako hudo

Kot bi človek

Na pogled mislil

Reke se še naprej družìjo

V oceanih

Drevesa poleti znova

Rojevajo sadeže

In otroci se še vedno

Igrajo v peskovnikih

Res ni tako hudo

Kot bi na prvi pogled

Človek mislil

Psi so še naprej

Zvesti gospodarju

In kače odhajajo proč

Ker so ugotovile

Da jih ljudje prenašajo

Na druge konce gozdov

Koder so daleč proč od ljudi

Narava bo na strani ljudi

Ne bo več potresov

In strašnih viharjev

Preživeli bomo

A sto let nas bo

Malo preživelo

A kako živeti tako dolgo

Ko pa že vecina prijateljev

Ni več živa

S kom se boš pogovarjal

O starih časih

Če nobenega vrstnika

Ni več živega

Preživeli bomo

Kolikor časa je se pred nami

Dokler ne bo prišel

Dan konca

In ne bo več vzdiha

In obležimo do konca

Koder ni treba

Nič več dokazovati

IŽ-lev

RAjko      Jerama

Poslano:
31. 01. 2025 ob 19:34
Spremenjeno:
31. 01. 2025 ob 19:35

poskusi si predstavljati, da lahko podaljšaš življenje

na 100.000 let
ali še bolje 15000000  let lahko tudi 140 x daljše

Kaj bi delala v "otroštvu",
čemu bi namenila "starost" v trajanju 35000000 let?
Kaj je danes še za postoriti, ammpak pozor NE Z ROKAMI
ker jih nimaš.

Današnji Večer bo dolg 13000 let.
Ali ima morda en od tvojih  6500000000000000 umsko spočetih
otrok kaj konkretnega v mislih, denimo
potovalno poskakovanje skozi vesoljne črvojedine
ali poskus oploditve enega vesolja z drugim
 O BOG kaj bo nastalo


Zastavica

IŽ-lev

Poslano:
01. 02. 2025 ob 05:21

Rajko dobro jutro

Ja človek če bi živel toliko

Let bi se verjetno naveličal.

Kot vse ima tudi življenje

Začetek in konec.

Hvala za lep komentar

In dober dan ti želim

Irena

Zastavica

RAjko      Jerama

Poslano:
01. 02. 2025 ob 11:11

pozabi drobne besede poistovetenja

človek
Irena
Slovenka
ženska

Zemlja, gospa Gaja, je stara 4,5 milijard let pa se še ni naveličala in kar nekaj
miga, ustvarja in se preobraža. In  je zelo inteligentna tvorba, še celo bolj od
človeka.
Poskusi za sekundo izskočiti iz okvira (naučenih zgodbic s katerimi operira
um)
Pa celotno vesolje . Za naše trenutno se ocenjuje, da smo nekje na sredini
5 trilijonov let dolge življenjske dobe enega vesolja.
Tudi to je živo bitje, sicer se mu reče malo drugače, ne človek,
marveč BOG, pa se tudi očitno ne naveliča.


Zastavica

Bojan Foršček

Poslano:
01. 02. 2025 ob 19:48
Spremenjeno:
01. 02. 2025 ob 19:53

Irena, tiskarski škratki  so ti ponagajali:    

Psi so še napre  (manjka J)

Ko pa so že vecina prijateljev  (SO je odveč)

lp

Zastavica

IŽ-lev

Poslano:
02. 02. 2025 ob 08:45

Bojan dobro jutro

Hvala ti za popravke

Je že popravljeno.

Lepi dan ti želim

Irena

Zastavica

Komentiranje je zaprto!

IŽ-lev
Napisal/a: IŽ-lev

Pesmi

  • 31. 01. 2025 ob 15:03
  • Prebrano 268 krat

Uredniško pregledano.

Ocenjevanje je zaključeno!

  • Število doseženih točk: 118.8

Zastavica

Imate vsaj eno nujno obvestilo! Želite pregledati obvestila?
Ste prepričani, da želite zapusti stran? Vse spremembe bodo zavržene!