
Saj ni tako hudo
Kot bi človek
Na pogled mislil
Reke se še naprej družìjo
V oceanih
Drevesa poleti znova
Rojevajo sadeže
In otroci se še vedno
Igrajo v peskovnikih
Res ni tako hudo
Kot bi na prvi pogled
Človek mislil
Psi so še naprej
Zvesti gospodarju
In kače odhajajo proč
Ker so ugotovile
Da jih ljudje prenašajo
Na druge konce gozdov
Koder so daleč proč od ljudi
Narava bo na strani ljudi
Ne bo več potresov
In strašnih viharjev
Preživeli bomo
A sto let nas bo
Malo preživelo
A kako živeti tako dolgo
Ko pa že vecina prijateljev
Ni več živa
S kom se boš pogovarjal
O starih časih
Če nobenega vrstnika
Ni več živega
Preživeli bomo
Kolikor časa je se pred nami
Dokler ne bo prišel
Dan konca
In ne bo več vzdiha
In obležimo do konca
Koder ni treba
Nič več dokazovati
poskusi si predstavljati, da lahko podaljšaš življenje
na 100.000 let
ali še bolje 15000000 let lahko tudi 140 x daljše
Kaj bi delala v "otroštvu",
čemu bi namenila "starost" v trajanju 35000000 let?
Kaj je danes še za postoriti, ammpak pozor NE Z ROKAMI
ker jih nimaš.
Današnji Večer bo dolg 13000 let.
Ali ima morda en od tvojih 6500000000000000 umsko spočetih
otrok kaj konkretnega v mislih, denimo
potovalno poskakovanje skozi vesoljne črvojedine
ali poskus oploditve enega vesolja z drugim
O BOG kaj bo nastalo
Rajko dobro jutro
Ja človek če bi živel toliko
Let bi se verjetno naveličal.
Kot vse ima tudi življenje
Začetek in konec.
Hvala za lep komentar
In dober dan ti želim
Irena
pozabi drobne besede poistovetenja
človek
Irena
Slovenka
ženska
Zemlja, gospa Gaja, je stara 4,5 milijard let pa se še ni naveličala in kar nekaj
miga, ustvarja in se preobraža. In je zelo inteligentna tvorba, še celo bolj od
človeka.
Poskusi za sekundo izskočiti iz okvira (naučenih zgodbic s katerimi operira
um)
Pa celotno vesolje . Za naše trenutno se ocenjuje, da smo nekje na sredini
5 trilijonov let dolge življenjske dobe enega vesolja.
Tudi to je živo bitje, sicer se mu reče malo drugače, ne človek,
marveč BOG, pa se tudi očitno ne naveliča.
Psi so še napre (manjka J)
Bojan dobro jutro
Hvala ti za popravke
Je že popravljeno.
Lepi dan ti želim
Irena
Komentiranje je zaprto!
![]()
Napisal/a: IŽ-lev
Uredniško pregledano.
Ocenjevanje je zaključeno!