V ODSEVU ČASA

 

Zgubljena na zemlji,

med nebesi in peklom.

Ujeta v posvetno nezanesljivo telo.

Stlačena med včeraj in danes.

med v(z)dihe in izdihe.

Razsuta v vetru misli,

med dogodki in pričakovanji,

med željami in odnosi.

Skozi utripe srca in vijuge uma,

sem v obratih centrifuga.

 

Kdo ima gumb, ki ustavi, prestavi, 

na novo ustvari? 

Je Bog, usoda, domišljija?

 

Morda je to naključje, je svobodna volja,

vizija, sveta misija, vesolja energija,

vpliv naravnega okolja. 

 

Ostajam pred vami 

v ogledalu sama,

brez odgovorov, 

le z novimi vprašanji.

olgasem

Ronja

Poslano:
20. 01. 2025 ob 17:25

Dobra pesem,  meni ogromno pove!

sveta misija (imaš misijija)

Zastavica

olgasem

Poslano:
20. 01. 2025 ob 17:30

Hvala Ronja za natančno branje. 

Misija ja, bi lahko tudi bila, a ker ni presledka ni potem nič od tega. 

Lp. Olga

Zastavica

RAjko      Jerama

Poslano:
20. 01. 2025 ob 18:35

Ta gumb smo mi, pa se ga še nismo dobro naučili uporabljati.

Vgrajen je kakor "svobodna volja".

Zastavica

olgasem

Poslano:
20. 01. 2025 ob 19:10

Ooo, ja. Rajko. Res je svoboda v vseh nas, ampak se jo bojimo, zato pa imamo težave, ker nas svoboda straši, volja pa no dovolj močna, da bi znala ta strah premagat. 

Lp. Olga

Zastavica

Komentiranje je zaprto!

olgasem
Napisal/a: olgasem

Pesmi

  • 20. 01. 2025 ob 17:06
  • Prebrano 155 krat

Uredniško pregledano.

Ocenjevanje je zaključeno!

  • Število doseženih točk: 84.14

Zastavica

Imate vsaj eno nujno obvestilo! Želite pregledati obvestila?
Ste prepričani, da želite zapusti stran? Vse spremembe bodo zavržene!