
ali se beseda piše sama
ko mimo mojega pritličja
mrmrata zapozneli avto in veter
ko mi po mislih roma moj brezdomni brat
izraz česa je beseda
ona sama
premlevam
drobim
ljubezen nima vzroka
ujet pred obličjem noči
obrazom neštetih zvezd
ta ki je zastal
vdihnil zrak
sem
le mrmrata zapozneli avto in veter
nikogar ni
ki bi dopustil biti
zvončkljanju droga
s katerega hoče odplesati zastava
ona sama
za vse to iščem besedo
kot bi iskal solzo
a ničesar drugega ni
je to dom
to stopicanje
je srce
ki hoče dati okvir
nečemu kar je že prešlo
misel
je to smrt
samost
praznina
oj miko,
sem se moral zaustaviti ob tej pesmi,
ker je zelo polnokrvno izpovedna.
Opisuješ težavo, s katero se prej ali slej sreča vsak
posameznik . Da, ta samost, praznina je nenavaden
pojav ob dejstvu, da svet sestoji iz neštetih mrgolenj.
Vidim jo kot izključno nelagodje uma, ko se znajde
v neki vakuum coni, kjer je staro* umrlo in se novo
v mukah rojeva. In tedaj je človek tako sam, saj je
vse kar ga obdaja "tako mrtvo" - parada klonov ali
ples zombijev. Preteklost.
* navade, "prijatelji", prepričanja
zato zgolj lepo bodi ti želim RAj.ko je.Rama
Čeprav ni vedno rožnato
izrečen šopek lepo diši.
hoj, Rajko. ta izpoved je nekakšna akcija. prej kot opis. ne vem, če sem še dovolj bistrega uma, da bi bil dovolj ekspliciten za te stvari. nekako moraš začutiti kar se misli, oz., daje na vpogled:
nikogar ni
ki bi dopustil biti
zvončkljanju droga ...
lp,
m.
ja, Svit, "izrečen šopek". me veseli, da ti je blizu.
lp
Tužna istina.
"..za vse to iščem besedo
kot bi iskal solzo
a ničesar drugega ni
je to dom.."
Lp, Katica
ja, Katica, istina. ali na kraju tuge, u absolutnom smislu, biče je radost. svi znamo šta je bol i tuga i radosni smo ili nismo, ali ne uspjevamo shvatiti šta je biče.
ja jesam, ali drugi uvek beži, dok ne proniknem u srž bića. samo u absolutnom smislu ne postojim ja i radost, več je to ja samo po sebi radost.
tek posle toga bi se pitao o praznini, kao stanju duha.
lp
Iskanje sebe pod zvezdami. A vse drugo najdeš: misli in besede, brata in avto, zastavino plapolanje v vetru.
In potem ga končno najdeš ...
... cvet. In sebe.
Brezčasna pesem, neminljiv zapis. Odlična.
Komentiranje je zaprto!
![]()
Napisal/a: miko
Uredniško pregledano.
Ocenjevanje je zaključeno!