cvet

ali se beseda piše sama

ko mimo mojega pritličja

mrmrata zapozneli avto in veter

ko mi po mislih roma moj brezdomni brat

izraz česa je beseda

ona sama

premlevam 

drobim

ljubezen nima vzroka

ujet pred obličjem noči

obrazom neštetih zvezd

ta ki je zastal

vdihnil zrak

sem

le mrmrata zapozneli avto in veter

nikogar ni

ki bi dopustil biti

zvončkljanju droga

s katerega hoče odplesati zastava

ona sama

za vse to iščem besedo

kot bi iskal solzo

a ničesar drugega ni

je to dom

to stopicanje

je srce

ki hoče dati okvir 

nečemu kar je že prešlo

misel

je to smrt

samost

praznina

 

 

 

miko

RAjko      Jerama

Poslano:
07. 01. 2025 ob 08:12

oj miko,


sem se moral zaustaviti ob tej pesmi,
ker je zelo polnokrvno izpovedna.
Opisuješ težavo, s katero se prej ali slej sreča vsak

posameznik . Da, ta samost, praznina je nenavaden
pojav ob dejstvu, da svet sestoji iz neštetih mrgolenj.
Vidim jo kot izključno nelagodje uma, ko se znajde
v neki vakuum coni, kjer je staro* umrlo in se novo
v mukah rojeva. In tedaj je človek tako sam, saj je 
vse kar ga obdaja "tako mrtvo" - parada klonov ali
ples zombijev.  Preteklost.

* navade, "prijatelji", prepričanja



zato zgolj lepo bodi ti želim   RAj.ko   je.Rama


Zastavica

Svit

Poslano:
07. 01. 2025 ob 08:44


Čeprav ni vedno rožnato
izrečen šopek lepo diši.

Zastavica

miko

Poslano:
07. 01. 2025 ob 20:53

hoj, Rajko. ta izpoved je nekakšna akcija. prej kot opis. ne vem, če sem še dovolj bistrega uma, da bi bil dovolj ekspliciten za te stvari. nekako moraš začutiti kar se misli, oz., daje na vpogled:

nikogar ni

ki bi dopustil biti

zvončkljanju droga ...

lp,

m.

Zastavica

miko

Poslano:
07. 01. 2025 ob 20:57

ja, Svit, "izrečen šopek". me veseli, da ti je blizu.

lp

Zastavica

Katica Badovinac

Poslano:
07. 01. 2025 ob 21:37

Tužna istina.

"..za vse to iščem besedo
kot bi iskal solzo
a ničesar drugega ni
je to dom.."

Lp, Katica

Zastavica

miko

Poslano:
07. 01. 2025 ob 22:41

ja, Katica, istina. ali na kraju tuge, u absolutnom smislu, biče je radost. svi znamo šta je bol i tuga i radosni smo ili nismo, ali ne uspjevamo shvatiti šta je biče. 

ja jesam, ali drugi uvek beži, dok ne proniknem u srž bića. samo u absolutnom smislu ne postojim ja i radost, več je to ja samo po sebi radost.

tek posle toga bi se pitao o praznini, kao stanju duha.

lp

Zastavica

Maša GL

Poslano:
08. 01. 2025 ob 13:19
Spremenjeno:
08. 01. 2025 ob 13:19

Iskanje sebe pod zvezdami. A vse drugo najdeš: misli in besede, brata in avto, zastavino plapolanje v vetru.


In potem ga končno najdeš ...

... cvet. In sebe.


Brezčasna pesem, neminljiv zapis. Odlična.

Zastavica

miko

Poslano:
08. 01. 2025 ob 13:35

hoj, Maša.

lp,

m.


Zastavica

Komentiranje je zaprto!

miko
Napisal/a: miko

Pesmi

  • 07. 01. 2025 ob 00:32
  • Prebrano 304 krat

Uredniško pregledano.

Ocenjevanje je zaključeno!

  • Število doseženih točk: 101.9

Zastavica

Imate vsaj eno nujno obvestilo! Želite pregledati obvestila?
Ste prepričani, da želite zapusti stran? Vse spremembe bodo zavržene!