
u meni desetogodišnjak
pod visokim jablanima oštri olovku
crtao bi neke velike ptice što
naglo i neobjašnjivo uzlete
čim olovku prinese papiru
onda bi ih crtao po sjećanju
koje u tmici prosinca umire
čim stigne kasni sat
u njemu se utiša i moj san
ne pitam ga čuje li kako prag
zatrpavaju pahulje i kako
raste snijeg i raste južni mrak
što sa zidova mu briše
sve blisko a nenacrtano
možda će i zaplakati u snu
ako kroz prozor proviri
daleka nepoznata misao
onâ što netremice gleda
fosil u koji se pretvara
sestrina kosa pa moja ruka
što ga grli mekše od pahulja
tiše od tišine zimskih
južnih gora
zagrljaj nježne ruke i mehke kose
je bitni lijek za dušu male djece
a i onih ptica će još mnogo proći
da dječak može ih nacrtati olovkom na papir
ili rječima u neku divnu pjesmu
kao je ova
Hvala draga Maša. Tvoja pažnja i komentar uvijek mi uljepšaju dan.
Lp,
Mirko
Čestitke v pesmi, ki nas vrača v otroštva ...
lp, Ana
Mirko,
sve su to putovi koji klize na talasih smrznutih
misli, povezujuči vrijeme u maštu više
nepostujoče pozornice.
Svaka pjesma tvoja neka nova nianasa,
a sveokupno punina osječaja.
težko sve pohvaliti, jer tvoja olovka zaista je neumorna
Komentar za posebnu pohvalu.
Pohvale za moje radove znače mnogo.
Najljepše hvala, RAJko.
Lp,
Mirko
Komentiranje je zaprto!

![]()
Napisal/a: mirkopopovic
Uredniško pregledano.
Ocenjevanje je zaključeno!