
U predvorju tame preplavi me šapat
zagonetan kao ispovijed duše.
Skrušeno se pitam da li je to zanat
što otkriva ljubav na vjetru što puše?
Duhovni je život uzvišen ko dukat,
lažni ideali prosvjetljenje ruše.
Kada tražim sebstvo da li je to inat
ili su to snovi što mi nadu guše?
U vrtlogu uma tražim pokajanje,
na kori je hrasta urezano ime
bez kojega tihne bića postojanje.
Katkada se pitam čemu služe rime,
da li je naš život samo očajanje
ili smo tek sjenke iza pantomime?
Vrlo lijepi i poetični stihovi, Ivane.
Zdravlja i sreće u novoj 2025. želim ti od srca, Katica
Se pridružujem avtorjevim vprašanjem in čestitkam bralcev!
Milan Ž. - Jošt Š.
Ivane, zelooo lep sonet
... eto, rime nam baš zato služe (*_*)
Vse dobro ti želim! Marija
Komentiranje je zaprto!

![]()
Napisal/a: Ivan Gaćina
Uredniško pregledano.
Ocenjevanje je zaključeno!