Morala bi napisati vsaj še eno pesem,



ali pa bi morala skočiti 
v jezero, mu s sunkovitimi zamahi skodrati 
trdo gladino, nato pa si spočiti 
na ramenih vode mehka 
kot vdih, ki vstopi pod gladino svojega strahu. 

Morala bi odložiti trpkost jedra 
med granitne kocke in jo pohoditi, 
tako dolgo teptati po njej, da bi postala 
nična, jo vstaviti v časovni stroj, 
da se zdrobi njen urok. 

Popiti z branjevko viskozen poparek čaja 
iz smilja in mešetariti s kupci 
na tržnici, jim dopolnjevati košare, 
vstopiti na podzemno, si poiskati sedež 
poleg rosečega se okna, 
se orositi in razgledati po pokrajinah, 
ki me ne poznajo, še. 

Morala bi se pustiti peljati, odpeljati, zapeljati 
nekomu, vtakniti dlani v žepe 
mimoidočemu, postati klatež, se pokrivati 
z novicami pretresena 
do bistva, nemočna, da ne bi, kar zmorem, 

in med njimi najti tisto eno besedo, ki odklepa 
zapahe, prižgati svečo človečnosti. 
Morala bi zaspati in se prebuditi 
med zvonjenjem kraguljčkov drugačna 
in drugje, 

da bi lahko napisala vsaj še eno vrstico 
za pesem,  
ki je ne poznam, 
ki me ne pozna, še. 

li

triglav

Poslano:
31. 12. 2024 ob 19:03

O, draga Lidija, ravno včeraj sem mislila nate

... in glej, pesem je tu!

Lepa  (*_*)


Bodi dobro v 2025!

Marija

Zastavica

pi - irena p.

Poslano:
31. 12. 2024 ob 20:05

čista poezija

in morala bi ...

več nalivati v naše lačne duše


lpi

Zastavica

Maša GL

Poslano:
31. 12. 2024 ob 23:36

 Vsaj še eno. Takšno ali drugačno.



Zastavica

li

li

Poslano:
01. 01. 2025 ob 10:12

Marija si me priklicala ...

Srečno in zdravo ti želim

Zastavica

li

li

Poslano:
01. 01. 2025 ob 10:13
Spremenjeno:
01. 01. 2025 ob 10:14

Irena, morala bi ... pa nekje tava in se išče


Če imaš srečo imaš tudi zdravje, obojega ti želim

Zastavica

li

li

Poslano:
01. 01. 2025 ob 10:13

Maša, vsaj kakšno podobno ... mogoče še pride


Tudi tebi vse naj

Zastavica

F2#Caki

Poslano:
04. 01. 2025 ob 18:55
Spremenjeno:
05. 01. 2025 ob 11:10

Lidija, 

ta "morala bi" zveni tako otožno a hkrati tako mehko, da se lahkotno zrcali v bralčevih očeh ... morali bi jo še večkrat prebrati ...

Lp, Caki

Zastavica

Milan Žniderič - Jošt Š.

urednik

Poslano:
05. 01. 2025 ob 09:23
Spremenjeno:
05. 01. 2025 ob 09:26

Globok potop pesniškega subjekta v sebe skozi že doživeto, v iskanje tistega, kar se še skriva in je najprej le pesniška slutnja, prebujena v hrepenenju. Čestitke!

Milan Ž. - Jošt Š.

Zastavica

li

li

Poslano:
05. 01. 2025 ob 16:47

Jošt morala sem ... :)

Hvala

Zastavica

Svit

Poslano:
06. 01. 2025 ob 20:15

Morala bi odložiti trpkost jedra 
med granitne kocke in jo pohoditi, 
tako dolgo teptati po njej, da bi postala 
nična, jo vstaviti v časovni stroj, 
da se zdrobi njen urok.

Zastavica

Komentiranje je zaprto!

Podčrtanka

li
Napisal/a: li

Pesmi

  • 31. 12. 2024 ob 18:47
  • Prebrano 552 krat

Uredniško pregledano.

Ocenjevanje je zaključeno!

  • Število doseženih točk: 265.35

Zastavica

Imate vsaj eno nujno obvestilo! Želite pregledati obvestila?
Ste prepričani, da želite zapusti stran? Vse spremembe bodo zavržene!