
V njeni glavi je še vedno
moja slika punčke nagajive,
življenju nedorasle,
ki izziva, se igra in smeje,
ki še ne razume, zato se pravilom upira.
Kot deklica sem se trudila,
da bi razumela, dojela.
Da bi njeni želji ustregla,
svojo plat dokazala,
jo razveselila.
A le sebe v žrtvovanja zanko sem ujela.
Sčasoma odkrivam njen vidik sveta,
s krutimi besedami, očitki me uči,
da nisem sposobna,
da sem nepomembna
in nič vredna,
naj ubogam, bom pokorna,
da bom preživela,
da me bo okolica sprejela.
Zdaj sem se umaknila, spoznala,
moja bo slika otroka v njejn večno ostala.
Ni prostora za novo, doraslo.
Posodobitev pri njej ne obstaja.
Njena zavrženosti bolečina še ni popustila,
moja razigranost jo je prebudila.
Žal moje "sreče" ne (z)more dojeti,
moje otroštvo in mene objeti,
moje mišljenje zanjo ne obstaja,
preveč boli,
ker nisem dovolj ponižna in ubogljiva.
Zameri mi, ker nisem z njo trpela,
ker hotela sem jo le odrešit,
da pretekost bi že končno zapustila.
A zdaj mi je jasno,
za njeno srečo jaz nisem odgovorna
vem, rane jo njene držijo pokonci.
Zidove je zgradila,
nehote za sebe moč hranila,
obstoj družini je na svoj način zagotovila.
A če bi ljubezen do hčerke,
ji skozi nastale razpoke pobegnila,
če bi njeno si igrivost dovolila,
bi se v sedanjem življenju
za večno sesula, zgubila.
Hvala, mati za rojstvo in življenje,
za vse kar si mi dala.
Postala prav zato sem ženska samosvoja.
S tem ko si se osvobodila, si njo osvobodila največ, kar je bilo mogoče.
Nekateri vzorci so zares "zabetonirani" v telesu.
Vem ja. Zavedam se, sem morala tudi sama pri sebi precej predelat, da sem sprejela to kar je ona in kje sem jaz.
Lp. Olga
To so naporni, a zlata vredni procesi.
Osvobajajo.
Oprostiti staršem in se zahvaliti za življenje, kljub vsem njihovim nepopolnostim, je darilo njim in sebi.
Mislim, da se nas bo veliko našlo v kateri od tvojih vrstic.
Hvala Maša, ua tvoje bbesede. Res je, nihče ni popoln, a napake nas delajo edinstvene. Predvsem sprejeti to kar smo in kar se nam dogaja spremeniti v nekaj dobrega.
Lp. Olga
Priznati, da lastni starši ne zmorejo, ne ker nočejo, ampak ker preprosto nimajo kapacitet, biti ali postati kakršni bi naj po našem mnenju bili, je zahtevno. Ne kriviti jih zato in jim biti kljub temu hvaležen ker sploh si... se mi pa zdi en od dokazov odraslosti.
Hvala Ronja.
Vsak se po svoje razvija muči in uči. Jaz sem staršem res hvaležna, zdaj ko sem se naučila ceniti tudi tisto kar me je bolelo in zdaj imeti rada sebe.
Lp. Olga
Komentiranje je zaprto!

Napisal/a: olgasem
Uredniško pregledano.
Ocenjevanje je zaključeno!