ŽIVLJENJE JE (m)UČENJE

 

V njeni glavi je še vedno

moja slika punčke nagajive,

življenju nedorasle, 

ki izziva, se igra in smeje,

ki še ne razume, zato se pravilom upira.

 

Kot deklica sem se trudila, 

da bi razumela, dojela.

Da bi njeni želji ustregla,

svojo plat dokazala, 

jo razveselila.

A le sebe v žrtvovanja zanko sem ujela.

 

Sčasoma odkrivam njen vidik sveta,

s krutimi besedami, očitki me uči,

da nisem sposobna,

da sem nepomembna  

in nič vredna,

naj ubogam, bom pokorna, 

da bom preživela, 

da me bo okolica sprejela.

 

Zdaj sem se umaknila, spoznala, 

moja bo slika otroka v njejn večno ostala.

Ni prostora za novo, doraslo.

Posodobitev pri njej ne obstaja.

Njena zavrženosti bolečina še ni popustila,

moja razigranost jo je prebudila. 

Žal moje "sreče" ne (z)more dojeti,

moje otroštvo in mene objeti,

moje mišljenje zanjo ne obstaja,

preveč boli, 

ker nisem dovolj ponižna in ubogljiva.

Zameri mi, ker nisem z njo trpela,

ker hotela sem jo le odrešit,

da pretekost bi že končno zapustila.

 

A zdaj mi je jasno, 

za njeno srečo jaz nisem odgovorna

vem,  rane jo njene držijo pokonci.

Zidove je zgradila, 

nehote za sebe moč hranila,

obstoj družini je na svoj način zagotovila. 

 

A če bi ljubezen do hčerke,

ji skozi nastale razpoke pobegnila,

če bi njeno si igrivost dovolila,

bi se v sedanjem življenju 

za večno sesula, zgubila. 

 

Hvala, mati za rojstvo in življenje,

za vse kar si mi dala.

Postala prav zato sem ženska samosvoja. 

 

olgasem

RAjko      Jerama

Poslano:
25. 12. 2024 ob 20:37

S tem ko si se osvobodila, si njo osvobodila največ, kar je bilo mogoče.

Nekateri vzorci so zares "zabetonirani" v telesu.

Zastavica

olgasem

Poslano:
25. 12. 2024 ob 20:58

Vem ja. Zavedam se, sem morala tudi sama pri sebi precej predelat, da sem sprejela to kar je ona in kje sem jaz. 

Lp. Olga

Zastavica

Maša GL

Poslano:
25. 12. 2024 ob 21:46

To so naporni, a zlata vredni procesi.

Osvobajajo.

Oprostiti staršem in se zahvaliti za življenje, kljub vsem njihovim nepopolnostim, je darilo njim in sebi.


Mislim, da se nas bo veliko našlo v kateri od tvojih vrstic. 

Zastavica

olgasem

Poslano:
25. 12. 2024 ob 21:50

Hvala Maša, ua tvoje bbesede. Res je, nihče ni popoln, a napake nas delajo edinstvene. Predvsem sprejeti to kar smo in kar se nam dogaja spremeniti v nekaj dobrega.

Lp.  Olga


Zastavica

Ronja

Poslano:
25. 12. 2024 ob 21:59

Priznati, da lastni starši ne zmorejo, ne ker nočejo, ampak ker preprosto nimajo kapacitet, biti ali postati kakršni bi naj po našem mnenju bili, je zahtevno. Ne kriviti jih zato in jim biti kljub temu hvaležen ker sploh si... se mi pa zdi en od dokazov odraslosti. 

Zastavica

olgasem

Poslano:
25. 12. 2024 ob 22:13

Hvala Ronja.

Vsak se po svoje razvija muči in uči. Jaz sem staršem res hvaležna, zdaj ko sem se naučila ceniti tudi tisto kar me je bolelo in zdaj imeti rada sebe. 

Lp. Olga

Zastavica

Komentiranje je zaprto!

olgasem
Napisal/a: olgasem

Pesmi

  • 25. 12. 2024 ob 20:01
  • Prebrano 187 krat

Uredniško pregledano.

Ocenjevanje je zaključeno!

  • Število doseženih točk: 57.98

Zastavica

Imate vsaj eno nujno obvestilo! Želite pregledati obvestila?
Ste prepričani, da želite zapusti stran? Vse spremembe bodo zavržene!