
tehle malih skrbi
čez 120 let
ne bo nihče poznal
besede ne bodo nosile
enake teže
ker bo svoj čas
zahteval
svoje
in še 120 let za temi
120mi leti
bo morda nekdo
ki bo spet pisal isto
pa se ne bo ohranilo
ne za teh 120 let
ne za naslednjih
mogoče niti do jutri ne
Kako smo v resnici majhni. Skoraj boleče mičkeni.
A ni to, Maša, čudovita uteha? Mene tolaži, da sm nepomemben. Karkol nardim nima dejansko nobene teže. Posledice že mogoče ... teže pa ne. :)
Čudovita uteha v majhnosti?
Bi se morala poglobiti v kakšen kot same sebe, da bi lahko komentirala.
Preompleksno se mi zdi za preprost odgovor - čudovita uteha, da sem majhna in nepomembna. Filozofinja v meni nejeverno maje z glavo in guba čelo.
Js o tem razmišlam že od sredne šole ... men je to edini zakluček. Da najdeš uteho v tem. Neke vrste determinizem, ampak s tem da maš vse vajeti v rokah ... kar na koncu ne pomen nič. In v tem je vsa lepota :D.
Komentiranje je zaprto!
![]()
Napisal/a: Hors
Uredniško pregledano.
Ocenjevanje je zaključeno!