elvis

tonem

sredi večno iste zgode

besov kletev užaljenosti

ure in ure

leta

mislim si

kako ste srečni

nekdo še pozna tišino

nekdo vidi jesen

v meni ni več pesmi

ležim kot mrtev kralj

razsutega kraljestva

samote

in ni mi mar

če razfuka ta planet

če faširajo dojenčke

adieu

tudi ti frančišek

spusti še več teh ptičkov na prostost

evrovizija

končita vuršt

in vesela novica slavnega para

love just left the building

 

miko

RAjko      Jerama

Poslano:
26. 11. 2024 ob 20:32
Spremenjeno:
26. 11. 2024 ob 20:32

a veš miko, da nazadnje človek

pride do spoznanja, da  se na 
ves svet začne gledati, kakor
odrasel otrok na igračo.
Preprosto NIMA več nobene vrednosti.

(samo ne tega okrog govoriti, ker bo kaos še večji)

nazadnje vsakogar  nat....., ljudje  pa se še vedno
zaljubljajo vanj.
Saj ni res, pa je.
Razumi , če moreš.

Zastavica

miko

Poslano:
26. 11. 2024 ob 21:37

mogoče tudi, da so se aboridžinci dojemali kot last zemlje in njeni skrbniki in ne njeni lastniki. mi pa obratno. velika razlika v zavesti. tega niti sodobni nomad ne more prav razumeti. naš ego se ves čas vrti okoli sebe, kot da sploh obstaja kot neodvisna entiteta in je, recimo voda zgolj h2o in nikakor ne njegovo življenje. zdaj, ko nas je toliko je brez veze plozat. pametnjakoviči trgujejo z vsem, tudi z denarjem, popolnoma nesposobni dojeti kaj se dogaja s planetom, kaj v resnici je.

lp

Zastavica

Nada

Poslano:
27. 11. 2024 ob 09:47

Pravijo, da dobre misli pomagajo ... se seštevajo ...

Zastavica

Maša GL

Poslano:
27. 11. 2024 ob 16:59

Te razumem, miko

Ni lahko.

Mene je šele bolezen in kaos doma med korono toliko pretreslo, da sem nehala tako zelo resno jemati svet z vsem tem balastom.

In sem začela skrajno resno jemati življenje kot takšno, optimizem in vero. Drugače bi se mi zmešalo. Ali pa bi me povozilo malodušje.


Zastavica

miko

Poslano:
28. 11. 2024 ob 11:18

nič ne pomaga. 

lp

Zastavica

Matej Krevs

Poslano:
02. 12. 2024 ob 12:31

Elvis,  kaj  vse  bi  dal,  da  bi  imel  tvoj  glas,
da bi imel nasmeh tvoj in pogled,
da tvoj imel bi ta drget,
ko treseš se kot klas
se v vetru ... Jaz,
o Bog!
pa tog
in mrk v obraz,
ah, žanjem zgolj poraz,
kadar zapojem včasih kdaj,
na karaokah vaških tvoj komad,
saj smejejo se mi dekleta na skrivaj,
ko vidijo kako ogromen, širen je prepad,
med tabo in menoj, od modrih semiš čevljev pa do las!

Zastavica

Komentiranje je zaprto!

miko
Napisal/a: miko

Pesmi

  • 26. 11. 2024 ob 19:58
  • Prebrano 244 krat

Uredniško pregledano.

Ocenjevanje je zaključeno!

  • Število doseženih točk: 172.07

Zastavica

Imate vsaj eno nujno obvestilo! Želite pregledati obvestila?
Ste prepričani, da želite zapusti stran? Vse spremembe bodo zavržene!