
je posebna veščina.
Vedeti moraš,
kdaj se mu je treba postaviti na pot
in kdaj se je bolje umakniti.
Bi vedel/-a, kdaj pristopiti?
Potem moraš najti prave besede,
da besnečo nevihto spremeniš v lahen piš.
Neprava beseda nevihto še bolj razbesni.
Ali pa iz nje naredi črno luknjo.
Bi znal/-a najti prave besede?
A najbolj pomembno je to,
da nekaj narediš.
Ne smeš pustiti nevihte same.
Nevihta, prepuščena sama sebi,
bo ali opustošila vse okoli sebe
ali pa končala samo sebe.
Paziti pa moraš tudi,
da te ne odpihne
in da te ne vsrka vase,
če z njo ostaneš predolgo.
Bi imel/-a moč nekaj narediti?
Našel si prave besede, ne le za šepetati viharju, ampak tudi da obogatijo mene. :-)
Nevihte zunaj mene spoštujem in se jim raje umaknem,
tiste znotraj mene, pa lahko krotim.
ves čas se spreminja. bolj, ko postajam odvisen od drugih, več je frustracije. tak ne obvladam niti sapice. le spominjam se samozaupanja, ki sem ga nekoč imel.
z zaupanjem, razumnostjo, če imaš človeka iskreno rad, lahko pomiriš tudi nekoga, ki je povsem iztiril.
šibkejši, ko sem, bolj me obvladujejo samoohranitveni instinkti in več sovraštva tudi vidim okoli sebe. če imaš svojo pot, se da.
lp
Hvala vsem za komentarje in dragocene uvide. :)
Dominik
Komentiranje je zaprto!
![]()
Napisal/a: Dominik Lenarčič
Uredniško pregledano.
Ocenjevanje je zaključeno!