
Nekje se potka je končala
nekje je morje vzvalovilo
so reke srce mi zalile
a misli željo
da bi ponovno vse se ponovilo
Veter mrzli je odnesel vse spomine
da prazne so noči in misli ni nobene
da iščem nekaj sredi noči
ko pada dež
in duša moja vene
Rada bi odsev deroče reke
da pusta ne bi bila zelena polja
ko v travi bi iskala ljube roke
ki so mi delile srečo
daleč vse do zlatega obzorja
Pa ptica žalostna poveša svojo glavo
zapira trudne bolne si oči
ne slišijo se zvoki njenih pesmi
le vzdih nesreče silne
sredi dneva in noči
Kar primerni melos za trenutni kremžavi obraz narave.
Ampak saj bo posijalo sonce spet, kajneda?
če misli so kakor prameni svetlobe,
potem veš kje iskati vir neusahljivi.
samo svetloba Sebe skozi svet spoznanj sproži slapove svetlikanja
Slapove svetlikanja prinese v naročju svojem sonce s svojimi žarki, ki so kakor misli neusahljivi.A kaj, ko misli begajo neznano kam...
Tvoj komentar je kakor žarek sonca sredi dežja, lepo!!
Lp
Komentiranje je zaprto!
![]()
Napisal/a: Milena
Uredniško pregledano.
Ocenjevanje je zaključeno!