
jesenska slika;
tresk! mrtvaški ples listja -
nad padlo krošnjo
mrtvaški ples listja mrtvega, všeč mi je
kaj pa je jesenak?
Pride čas ko krošnja vzplameni in ugasne,
toda drevo obstane. Kadar pade odrezan
živi v izdelkih, ko me greje, pa se
v pepelu žrtvovan prečisti...
I meni se dopada trenutak koji si ulovio u stih.
Lp, Katica
Oj! (Katica in ostali, ki ste tole prebrali in tudi razumeli ... :) ja, opisal sem žalosten jesenski trenutek v gozdu, (ki sem mu bil že večkrat priča) - ko krošnja spodrezanega drevesa z vso silo trešči ob tla in ob tem izgubi večino listja, ki še nekaj časa v zraku nemo 'poplesava' svoj 'mrtvaški ples' ...
Pozdravček Vsem!
...
(jesenska slika:
tresk! mrtvaški ples verzov -
nad zrušeno mislijo:)
jesenska slika;
tresk! mrtvaški ples pesmi -
nad zrušenim poetom
Čestitke!
Milan Ž. - Jošt Š.
Ja, hvala, Milan! Tretja varianta 'na isto temo', je dokaz, da me je nekdo v celoti prebral ... ;-))
Lp!
Komentiranje je zaprto!


Napisal/a: peti element
Uredniško pregledano.
Ocenjevanje je zaključeno!