Grah

Sovražim grah odkar vem zase.

Že kot otrok sem ga predalčkal na rob krožnika.

Preprosto ga ne razumem.

Mogoče me moti, da nima okusa.

Ali pa ker je zelene barve in tudi nad ostalo zeleno zelenjavo nisem navdušen.

Ja, priznam, zbirčen sem.

Se opravičujem lačnim.

Razvajen?

Ne, nihče me ni imel dovolj rad, da bi bil razvajen.

 

Babi je ustvarjala najokusnejše jedi, potem pa je za predjed kot zanalšč, da bi si zaslužil glavno postregla z grahovo juho.

Zakaj babi?

In mamine božanske rižote, če le ne bi toliko časa porabil, da prebiram grah, kot bi skozi sito iskal zlato in rižota se je ohladila.

 

Zdaj pa si želim, da bi bil zrno graha, ker se že tako ali tako preziram, bi me pa vsaj ti malo čutila.

Črni Kos

RAjko      Jerama

Poslano:
02. 10. 2024 ob 02:55
Spremenjeno:
02. 10. 2024 ob 02:55

Dve ideji za avtorski skladbi,

samo za Slovensko popevko,
Evrosong odpade zaradi ....


Brez graha mi živeti ni.


Še povštr prodala bi,
za sladek grahek dala bi.

Zastavica

Maša GL

Poslano:
02. 10. 2024 ob 11:15

Kraljična na zrnu zgraha.

Zastavica

Maša GL

Poslano:
02. 10. 2024 ob 11:16

Poznam nekaj ljudi, ki ne marajo graha. In ravno me je prešinilo, da so vsi fantje. Tudi moj sin.

Zastavica

Komentiranje je zaprto!

Črni Kos
Napisal/a: Črni Kos

Pesmi

  • 01. 10. 2024 ob 23:40
  • Prebrano 242 krat

Uredniško pregledano.

Ocenjevanje je zaključeno!

  • Število doseženih točk: 118.29

Zastavica

Imate vsaj eno nujno obvestilo! Želite pregledati obvestila?
Ste prepričani, da želite zapusti stran? Vse spremembe bodo zavržene!