RDEČA IN BELA

Dolgo časa sem se te bala.

Ker si me tepel; v preteklosti,

ko sem te vase vlivala kot deklica,

ki ne ve, kaj počne.

 

Bila sem deklica,

ki te je želela nadvladati.

Ker poraz bi bil zanjo boleč.

 

Z idejo,

da nimaš moči nad mano,

sem protestirala tako,

da sem se te lotila do konca.

A na koncu,

si zmagal vedno ti.

 

Nisem te  dobro poznala.

Nisem vedela,

kako ravnati s teboj.

 

Nisem verjela,

da si lahko zdravilo in strup.

V enem.

Pa si bil.

Si še vedno.

In boš.

 

 

Vse si lahko, za vsakogar,

ki ne ve.

 

Danes še vedno stojiš.

V isti steklenici kot takrat.

Danes si še vedno v isti količini,

kot si bil tista leta,

ko sem te prvič spoznala.

 

Drugače je le to,

da danes vem,

kaj si.

 

Da si moj ključ,

ki te ob večerih zlijem v kozarec.

In ko te  počasi srkam,

mi ti odpiraš vrata igral,

kjer se igra besed in moj jaz

srečata v melodiji tišine.

 

Danes se ne želim več boriti s tabo,

v strahu,

da bi me odnesel.

Sedaj vem,

da me ne moreš več ukrasti.

Ker sem tu.

Na mestu.

Nina Vinšek

Komentiranje je zaprto!

Nina Vinšek
Napisal/a: Nina Vinšek

Pesmi

  • 12. 09. 2024 ob 11:28
  • Prebrano 230 krat

Uredniško pregledano.

Ocenjevanje je zaključeno!

  • Število doseženih točk: 69.16

Zastavica

Imate vsaj eno nujno obvestilo! Želite pregledati obvestila?
Ste prepričani, da želite zapusti stran? Vse spremembe bodo zavržene!