
Dolgo časa sem se te bala.
Ker si me tepel; v preteklosti,
ko sem te vase vlivala kot deklica,
ki ne ve, kaj počne.
Bila sem deklica,
ki te je želela nadvladati.
Ker poraz bi bil zanjo boleč.
Z idejo,
da nimaš moči nad mano,
sem protestirala tako,
da sem se te lotila do konca.
A na koncu,
si zmagal vedno ti.
Nisem te dobro poznala.
Nisem vedela,
kako ravnati s teboj.
Nisem verjela,
da si lahko zdravilo in strup.
V enem.
Pa si bil.
Si še vedno.
In boš.
Vse si lahko, za vsakogar,
ki ne ve.
Danes še vedno stojiš.
V isti steklenici kot takrat.
Danes si še vedno v isti količini,
kot si bil tista leta,
ko sem te prvič spoznala.
Drugače je le to,
da danes vem,
kaj si.
Da si moj ključ,
ki te ob večerih zlijem v kozarec.
In ko te počasi srkam,
mi ti odpiraš vrata igral,
kjer se igra besed in moj jaz
srečata v melodiji tišine.
Danes se ne želim več boriti s tabo,
v strahu,
da bi me odnesel.
Sedaj vem,
da me ne moreš več ukrasti.
Ker sem tu.
Na mestu.
Komentiranje je zaprto!
![]()
Napisal/a: Nina Vinšek
Uredniško pregledano.
Ocenjevanje je zaključeno!